Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak tanulásra, hol és mit lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, augusztusban töltöm a 21-et. Egyetemről kibuktam, az lenne a kérdésem hogy szerintetek merre érdemes elindulni innen, milyen lehetőségeim vannak. (Egyetem off, nem kezdem újra!)


Közepes tanuló vagyok, angol nagyon nagyon alap fokon megy(elém tesznek egy mesekönyvet azt megértem, de fogalmazással gondok vannak), más nyelvet nem beszélek.


Informatika érdekel leginkább, ebből emelten érettségiztem, 80%-lett, tehát itt van valami alap tudásom.

Fizikai munka nem az erősségem, állni-mozogni stb tudok sokáig, viszont nem vagyok egy súlyemelő az 50 kilómmal. :D


A kérdésem az lenne hogy milyen tanfolyamot lenne érdemes elvégeznek ami használható tudást adna. Nézegettem itt a környéken milyen okj-s tanfolyamok indulnak, de pl noname rendszergazda képzésre nem akarom elpazarolni az időmet.


Tud valaki olyan fórumot, oldalt ajánlani ahol az okj-s képzéseket véleményezik minőségileg?

Esetleg valaki tudna a környékemen olyan képzést ajánlani amivel el tudok majd helyezkedni és megfelelek a követelményeknek?

Karcagon lakom, Szolnok-Debrecen jöhet szóba, esetleg máshol olyan okj-s képzés ahol van kollégium(ha van ilyen).


Érdekelne minden, ha valaki tud korrekt webprogramozó képzést akkor jöhet, vagy ha valaki úgy gondolja hogy az 50 kg-m nem jelentene gondot egy hegesztői szakmánál akkor ajánlhattok olyat is.


Okj azért lenne jó mert ha jól tudom ingyenes lenne az első(bár a korhatár nem tudom hogy van, akkor is ingyenes hogyha pl a képzési idő túlnyúlik 22 éven? Ugye leghamarabb 21 évesen tudnék beiratkozni.) De ha jól tudom a helyi önkormányzat is szokott képzéseket indítani, erről véleménye valakinek?


2013. nov. 14. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
azt nem ártana tudni, hogy honnan buktál ki
2013. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szte proginfó. Matek miatt hagytam ott, nekem nagyon hardcore szint már a deriválás meg a többi elvont matematika.


Írtam hogy egyetem off, nem akarok gyenge egyetemre-főiskolára menni, ha nem jönne össze akkor nem lesz semmi a kezemben, emellett lesz egy több százezres(vagy milliós) tartozásom is a hallgatói szerződés miatt.


A programozás sem érdekel annyira, inkább adatbázis kezelés/rendszergazdai feladatok érdekelnek.

Ezekhez nem ártana az egyetem, ezért is írtam ki a kérdést hogy így érdemes-e informatikában továbbtanulni, van-e olyan okj-s iskola/képzés ami használható tudást ad ilyen téren, vagy mit tanuljak akkor.


Volt osztálytársaim akik elmentek 2 éves rendszergazda képzésre Kisújszállásra játszanak órákon + nagyon alapvető dolgokat tanulnak, tanárt nem érdekli hogy puskáznak, dolgozat közbe kimegy beszélgetni és ilyenek. Ennek nem látom értelmét, ezért kellene egy jó képzés akár más téren is, nem halok bele hogyha nem informatika, csak bírjam csinálni.

2013. nov. 14. 10:34
 3/6 A kérdező kommentje:

Hegesztő tanfolyammal is szemezgettem, szívesen csinálnám azt is, csak nem tudom alkalmas lennék-e a gyárba az 50 kilómmal, valamint nem tudom hogy a környéken van-e minőségi oktatás ilyen téren.


Tehát tényleg minden érdekel, lényeg az hogy legyen rá kereslet, és legyen a közelben olyan képzés ahol ÉRTELMES tanárok oktatnak és megkövetelnek egy szintet.

2013. nov. 14. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem létezik olyan okj képzés amit Te keresel, mind hasonló lesz ha okj iskolába jársz, tulajdonképpen valami alap szakmai szemléletet még azáltal is összeszed valaki ha nem komoly a számonkérés, valami órán is csak ragad. (tapasztalat)

Az hogy egy gyengébb fősulin nem akarod folytatni a szakot hanem helyette okj sulit keresel nagy butaság.

Tegyük fel elméletben találsz egy olyan okj sulit ahol tanítanak rendesen, az lesz kb. az a színvonal mint amit egy gyengébb főiskolán megkövetelnek.

Az életben meg tegyük fel lesz olyan kollégád aki a gyengébb fősulit választotta..Te meg az okj képzést...nos ő fog sokkal többet keresni, hamarabb elhelyezkedni..és egyszer ő lesz a főnököd..

Sajnos diploma orientált a világ..bárki bármit mond ezerszer többet ér a leggyengébb fősuli is mint a legkomolyabb okj..senki nem azt fogja tőled kérdezni hogy minden elméleti alapismeretet alaposan megtanítottak-e neked..hanem csak azt fogják nézni hogy egy középfokú beosztott. Ez van..gondolod még át a dolgot..

2014. jan. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez így igaz, de a tudásom alapján csak informatikai pályán próbálkozhatnék a főiskolával, viszont ott is leterhelnének a felesleges tárgyakkal viszont a főbb tantárgyakat is rosszabb minőségben oktatnák. Ezért nem is szeretnék ezen a pályán továbbtanulni, valami egyszerűbb érdekelne amihez nem kell a matek ilyen szinten.
2014. jan. 9. 00:03
 6/6 anonim ***** válasza:
azért nehogymár olyan nehéz legyen a deriválás, meg az analizis.
2014. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!