Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak elvégzése...

Pszichológia szak elvégzése után van-e lehetőségem bármilyen módon kriminálpszichológusnak tanulni? Vagy kriminológia mesterszakra jelentkezni?

Figyelt kérdés

Olvastam már mindenfélét erről és már magam sem tudom mi igaz.

Ha kriminológia mesterképzésre szeretnék jelentkezni, akkor arra csak jogi után van lehetőségem? Vagy pszichológia után is?



2013. nov. 17. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetőséged pszichó után is, csak brutál nehéz, mert meg van szabva, hogy x kreditnyi jogi kurzust is teljesítened kell, valamint mást is (pl. szociológia, több nem jut most eszembe, de van pár lehetőség). Szóval nem elég az, hogy elvégzed a pszichót, más karok és szakok óráit is teljesítened kell ahhoz, hogy jelentkezhess kriminológiára.
2013. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanul nálunk pszicho végzettségű is. Fel kell venned pár felzárkóztató kurzust, ami rendesen benne lesz az órarendedben, de egyik se volt túl nehéz értesüléseim szerint:D
2013. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

En elsosorban kulfoldot ajanlanam kriminalpszichologia mesterszakra, azon belul is Angliat, meg konkretabban Liverpoolt. En jelenleg ezt a kurzust vegzem es almaimban sem gondoltam volna, hogy ennyire jo lesz a kepzes.

[link]

Itt lehet megtekinteni bovebben a kepzest, de ha barkit erdekelnek a konkret tapasztalataim akkor szivesen leirom oket.

2013. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
70%
utolsó, írd le a tapasztalataidat:)))) én kriminológia mesterre és mellette pszichológia mesterre járok, alapképzésem is pszichológia volt. Felvesznek, és nagyon könnyű két kurzust kell teljesíteni pluszban, hogy elfogadják...semmi extra:)
2013. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kepzes pont azt adja amire szamitottam, csak sokkal nehezebb... :). Nagy hangsuly van a szakma, mint tudomanyag fejlesztesen (kutatas-orientalt) de ugyanakkor elvarjak, hogy a szakirodalmakba sajat magad melyedj bele, csak az alap teoretikus keretrendszert adjak le a temakkal kapcsolatban. Ennek ket oka van: egyreszt elvarjak, hogy onalloak legyunk es ne kelljen mindent elenktolni, masreszt az eloadasokra (miutan lefektettek az alapokat) elsosorban olyan szakembereket hivnak, akik aktivan (es elismerten) dolgoznak az adott teruleten (pl. mult honapban volt az angol profilozo csoport vezetoje), hogy bemutassak, hogy hogy ultetik at a kutatasokkal megteremtett elmeletet a gyakorlatba. Emellett nagy hangsulyt fektetnek a csoportmunkakra, pl. egesz napos eloadasokat kell tartani egy adott temaban. A szamonkeresek es azok osztalyozasa nagyon szigoru. Ellenszont igazsagos es az ertekelesek szemelyre szabottak, mindig tartalmaznak epito jellegu kritikakat.

A hataridok is nagyon szorosak, plane azoknak, akik nem angol anyanyelvuek.

Szoval rengeteg idot es energiat kell beleolni a jo eredmeny erdekeben, de ha valahol, hat itt tenlyeg erzi az ember, hogy itt sajat maganak tanul.


Ha van meg kerdes szivesen varom. :)

2013. dec. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolsó! Te hol tanultál ?? Külföldön te is? Nagyon érdekel ez a szak, de valahol azt írják, hogy Magyarországon nincs ilyen szak.
2021. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!