Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
11.-es gimis vagyok, és nemrég döntöttem el, hogy idősgondozó szeretnék lenni külföldön. Mit kell ehhez tennem? Van valamilyen szakiskola/szakközépiskola, amit el kell végeznem? Ha igen, 9.-től kell kezdenem?

2013. nov. 21. 21:33
 1/1 anonim válasza:
100%

Szociális gondozó és ápoló OKJ-s szakma (2 éves). Az első szakma ingyenes (még). Elég érettségi után leraknod.


Lehet hogy vannak, van Főiskolán is képzések, de azt nem tudom, néz utána.


De jó ha tudod hogy pontosan azért mit is csinálnak, és hogy biztos akarod e csinálni vagy bírod e.

Pl.: Lelkileg erősnek kell lenni főleg ha meghal valaki, az időseket el kell látni és türelem kell hozzájuk, mozgatni kell őket, és ami érdekes hogy fel is jelenthetnek ha valami nem tetszik nekik vagy amikor mozgatod rossz helyre nyúlsz stb...


Ezt onnan tudom hogy egyik volt osztálytársam idősek otthonában dolgozik.


Amúgy ez egy tiszteletre méltó foglalkozás, és nem akarom elvenni a kedved az egésztől, csak jó ha tisztában vagy vele.

2013. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!