Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia és magyar vagy...

Emelt biológia és magyar vagy emelt biológia és kémia?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy mindegyikből jó vagyok,mindegyik megy és érdekel is,csak abban nem vagyok biztos,mi lesz a továbbtanulással és az állással. Kémia-biosszal (most azt vettem fel fakultációnak,de átmehetek magyarra,ha vizsgát teszek az eddig tanultakból,ami nem sok,csak 2-3 hónap anyaga) ha továbbtanulok orvosként,gyógyszerészként vagy hasonlók,szinte garantált,hogy el tudjak helyezkedni,viszonylag rendes fizetéssel,de hiába értem,hiába megy,ha lelkileg (vagy hogy fogalmazzak)egyszerűen iszonyat monotonnak látom ezt a rengeteg képletet,számítást és sokszor eszembe jutott már ez alatt a pár hónap alatt,hogy nem fogok ebbe később beleőrülni?Nem lesz ez túl üres nekem? Elvagyok vele,persze,leköt,de szívesebben gondolkodnék filozofikusabb kérdéseken vagy elemeznék verset,írnék,stb,mert ebben van valami közeli,valami,aminek köze van emberi érzésekhez,gondolatokhoz,viszont nem tudom,egyetem után hogy lennék meg a szakmámmal. Dietetikusként,pszichológusként vagy pedagógusként éhen halnék? Vagy hol máshol helyezkedhetnék el?


Úgy érzem,mindkettő simán menne,de nem tudom,melyik érné meg jobban. Melyiket választanátok a biológia mellé,kémia vagy magyar emelt?


2013. nov. 23. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Aranyom, te rohadtul el vagy tévedve. Nem látsz tovább az orrodnál. Az orvoslás a világ legváltozatosabb szakmája, itt gyakorlatilag bármi lehetsz, mert mindenre lehetőséget ad a szakosodás. Lehetsz pszichiáter, aki az emberi lélek rejtelmeiben kutat, lehetsz családorvos aki egész generációkat kezel, lehetsz ortopédus vagy sebész és kibarkácsolhatod a betegséget az emberekből. Lehetsz belgyógyász és mint Dr. House, megfejtheted a betegeid betegségének az okát, persze kevésbé bunkó módon. Lehetsz igazságügyi orvos, ha kicsit érekel a jog. Lehetsz hivatalnok is, ha elmész az ÁNTSZ-ez. Monoton? Mi? A kémia érettségire készülés talán. De ha egy csumpi kémia érettségire történő felkészülés ennyire visszariasztja a kicsi művészlelkedet, akkor tényleg jobb, ha bölcsésznek mész.
2013. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amelyiket jobban magadénak érzed, de a magyar emelt... nem lesz könnyű menet.
2013. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kémia sem lenne egyszerű,de egyik sem lehetetlen. Azért gondoltam a magyarra,mert én még szeretnék nyelveket tanulni,mást is a suli mellé,de így nem megy,egyszerűen nem tudok.Egyszerre 80-90 példát is kapunk kémiából(számolások) és ott van még mellette a többi tantárgy is,amiből készülni kell,és egyszerűen nincs időm szinte semmire. Maximum hétvégén néhány óra,de ennyi. Ha eddig még nem volt az,most egy versenyistálló a suli,és ha ezt alig bírom(hetente egy éjszaka minimum kimarad),mi lesz egyetemen azzal a 6000 oldallal,amit félévente tantárgyanként tudni kellene? Lehet,hogy az irodalommal se járok jobban,de ott nem kell minden porcikáddal ottlenni és még ha most megy is a kémia,tényleg nem tudom,mire vagyok képes,ha ez a "semmi" ez az "alapelvárás" ennyire bántja a kis "művészlelkem",akkor mi lesz később? Lehet,hogy buta vagyok,azért nem győzöm,de szeretném időben észrevenni,mennyi telik tőlem,hiába. Akkor inkább csináljak tisztességesen végig valamit,minthogy akkor félbehagyom. De mégis,az is vonz,csak félek,meg ez is,csak nem tudom,mi lesz egyetem után.
2013. nov. 23. 23:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha én most összeszámolnám, hogy nekem hány oldalt kell vagy kellett eddig elolvasnom magyar szakon a 11 tantárgyamra, az is kidobna egy ilyen bizonyos szép számot... :D Amúgy komolyan, azt csináld, amit szívvel - lélekkel szeretnél, ne azt, amit a társadalom vagy a környezeted elvár tőled.
2013. nov. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező azok alapján amit leírtál nem hiszem, hogy bármi gondod lenne az orvosin. Bocsi az előbbi kommentem kicsit nyers hangnemét, de kicsiz felhúztam magam azon, hogy az orvoslást, valami emberektől elrugaszkodott száraz dolognak gondolod.


Na akkor mesélek neked az orvosiról. Ami a kémiát illeti legyen meg az emelt érettségid, jussál be és kész. Az orvosi kémia a kémia emelt után nem nagy kunszt, nem igényel sok extra tudást. Szerintem nálatok a gimi túlzásba viszi a kémia tanítást, mert nem hiszem, hogy bármi értelme van ennyit számoltatni. Egyetlen kémia zh volt ahol számítást kértek egyetemen azon kívül maximum ph-t vagy Na koncentrációt kell számolni, de azt is baromi ritkán. A biokémia az tényleg húzós egyetemen, de azt is túl lehet élni, mert a nehézséget csupán az jelenti benne, hogy eléggé magolós.

Ami a 6000 oldalas könyvek megtanulását hírdeti az városi legenda. 1000 oldalnál ritkán hosszabbak a könyvek, és erősen szelektáljuk az anyagot. Nem mondom, hogy könnyű az orvosi, mert nem az, nagyon nehéz, de túl lehet élni.

Soha nem értettem, hogy mi értelme gimiben minden baromságot leadni és túlterhelni a diákokat. Nem értem, hogy nektek minek 80-90 számolás. Semmi értelme nincsen. Én azt tanácsolom neked, hogy gondold végig, minek látnád legszívesebben magad a jövőben! Tanárnak? Pszichológusnak? Orvosnak? Ha orvosnak, akkor pedig ne add fel! A mentalitásod alapján lazán el kellene tudnod végezni az egyetemet, csak szerintem, most kicsit elfáradtál. Nem kell ennyire véresen komolyan venni a tanulást, kell egy egészséges lustaság, kapcsolódj ki egy kicsit, pihenj.


Egyébként én pont biosz-magyar faktra jártam, mert én alapból pszichológus akartam lenni, aztán rájöttem valamikor Tolsztoj és Ady között, hogy a francnak van kedve más világfájdalmáról olvasgatni, életrajzokat magolgatni, és azon rágódni mit gondolt a költő. Az a lényeg, hogy én mit gondolok. Szóval váltottam kémiára. :-)


Ha valami kíváncsi vagy az orvosival kapcsolatban, akkor írj nyugodtan privátot, igyekszem majd rá válaszolni.


Üdvözlettel, egy ötödéves orvostanhallgató

2013. nov. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!