Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor indul az egyetemeken a...

Mikor indul az egyetemeken a felvételi időszak? És mivel kell rá jelentkezni?

Figyelt kérdés

Elnézést, de külföldi vagyok és nem vagyok tisztába Magyarország felsőoktatási szabályaival.

Pl egy budapesti egyetemre hova van írva konkrétan,mikor hogyan kell jelentkezni?Vagy minden egyetemre egyidőben kezdődik a felvételi? És ami a fontos: az egyetemeken kell felvételi vizsgákat tenni vagy előtte ez a bolognai rendszerrel külön megcsinálni a felvételihez a vizsgák.Ha pedig igen. A bolognaira mikortól és hogy lehet jelentkezni? Előre köszönöm aki szán időt a kérdésemre.



2013. nov. 23. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Központi jelentkezési időszak van, január elejétől február közepéig kb. Nem kell felvételi vizsgát tenni, az érettségi, a 11. és 12. osztály, valamint a pluszpontok (nyelvvizsga stb.) számítanak, ebből számolnak pontokat, melynek függvényében nyersz felvételt az adott intézménybe. Bolognai rendszer az maga a 3+2+3 éves képzési rendszer neve, mely magába foglalja a 3 éves alapképzést (BA), a 2 éves mesterképzést (MA) és a szintén 2 vagy 3 éves doktori (PhD) képzést. Ezekre külön-külön kell jelentkezni és MA-nál és PhD-nél is külön felvételi elbeszélgetés van.
2013. nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Külön nyelvvizsga alatt mit érteni? Én most fejezek egy egyetemet, ahol féléveket más idegen nyelveket tanultunk és vizsgáztunk belőle, ezeket be lehet csatolni az érettségihez pluszponttért?
2013. nov. 30. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!