Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a hiányszakmák itt Magyaro...

Mik a hiányszakmák itt Magyarországon? Hol tudok ennek utánanézni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyat írjatok amit fősulin/ egyetemen lehet tanulni ( persze nem muszáj). Lány vagyok (szerszámkészítő stb ne írjatok) Inkább humán mint reál. Nem szeretem a földrajzot. Szeretek idegennyelveket tanulni. Átlagba négyes tanuló vagyok. Zöld kéz minden kicsit is értelmes válasznak.:)

2013. nov. 24. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Humán hiányszakmák szerintem nem nagyon vannak, mert manapság minden csajnak derogál az, hogy valami értelmes szakmát tanuljon, mert az egyetem az kell, de az intelligenciája nincs meg a reál tárgyakhoz, tehát elmennek bölcsésznek, vagy valamelyik gagyibb közgáz szakra.

Amúgy talán szociális munkás, de a franc tudja. Ami biztos hiányszakma, az az orvos, mentőtiszt, diplomás ápoló.

2013. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha érdekel az idegennyelv akkor szerintem jelentkezz valami ilyesmi szakra (pl. anglisztika,germanisztika vagy hasonló).Utána elmennék tanárnak ha lehet és csinálnék egy nyelviskolát.
2013. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) Természetesen ment a zöld kéz mind két válasznak. Javítok a kérdésemen: Olyat esetleg tud valaki, hogy külföldön (bármelyik országba)mik a hiányszakmák? Akkor azt érdemesebb lenne itt megtanulnom ott elhelyezkednem.
2013. nov. 25. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves első, ha szerinted minden lány humán szakra akar továbbmenni tanulni, akkor én az orvosi ambícióimmal kivétel vagyok :)

De a kérdésre válaszolva: semmiféleképpen ne menj humán szakos tanárnak! Hogy csúnyán fogalmazzak: sajnos olyan sokan vannak, hogy el sem tudnak helyezkedni. Én esetleg szociológia szakot javasolnék neked. Ha tényleg jó vagy nyelvekben, könnyű dolgod van, mert nyelviskolákban könnyen el tudsz helyezkedni. Vagy mondjuk idegenvezető, tolmács, idegennyelvi koordinátor. Persze ez tőled függ, hogy humánon belül merre tovább :) Egyébként értékelem a mentalitásod, de elsősorban olyan szakmát válassz, ami tényleg érdekel és életed végéig szeretnéd csinálni, ne csak az legyen szempont, hogy hiányszakma-e ;)

2013. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szociológia szak? Nézheti ott a beltenyészetet...
2017. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!