Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolóként tényleg többet...

Ápolóként tényleg többet keresnék, mint gyógytornászként? (link)

Figyelt kérdés

Gyógytornásznak szeretnék továbbtanulni. Most vagyok végzős. Viszont elkeserített, amikor megláttam hogy mennyire alul vannak fizetve a gyógytornászok.


[link]


Ez tényleg így van?


Nekem ez elég hihetetlen, és nem túlságosan ösztönzi az embert. Hiszen a Semmelweis gyógytornász szakirányára összekaparni a 400 pontot nekem elég nagy küzdés lesz.

Megéri? :(


2013. nov. 30. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fizu nagyon sok mindentől függ. Közszférában elvileg ugyanannyi a fizetés, de az ápolóknak van műszakpótlékjuk, egyes helyeken (pl. pszichiátria) veszélyességi is. Meg ha magánklinikára, műtőbe vagy magán öregek otthonába megy, akkor is nyilván több a fizu.

Gyógytornászként viszont lehet maszekolni! Ezenkívül relatíve kevesebb és tisztább is a munkája, mint az ápolóknak. És nem feltétlenül kell kórházban elhelyezkedned, mehetsz fürdőkbe, wellnesses helyekre, stb.

Ettől függetlenül én mondjuk a diplomás ápolóit választottam, mert diploma után sokkal több lehetőséget látok benne további szakosodás, mesterképzés szempontjából.


Amúgy az a 400 pont összekaparása semmi ahhoz a 8 vizsgaidőszakhoz meg államvizsgához képest :D


"Megéri? :(" - Ma Mo.-n szerinted bármelyik eü.-s szakot elvégezni anyagilag megéri? Sajnos nem :/ Ezért fogok én is inkább kimenni külföldre... Akármennyire szeretem a szakmát, sajnos a mo.-i rendszertől felfordul a gyomrom... Mióta jobban beleláthattam a "kulisszák mögé", nem is kérdés, hogy húzok innen.


egy bsc ápoló hallgató

2013. dec. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

igen elég rossz kilátás van a mai fiatalok számára. hála ennek a csodás rendszernek. én sajnos nem tudok kimenni, de neked szurkolok ! hajráá :DD

esetleg szerinted, ha elvégzem az msc-és képzést mellé, a fizioterapeutát, akkor több esélyem lesz? mind anyagilag, mind elhelyezkedés szempontjából érdekel.

leginkább egy gyermekkorházban szeretnék elhelyezkedni. nagyon szép szakmának tartom :DD biztos imádnám :))

2013. dec. 1. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Mesterrel szerintem mindenféleképpen több lesz a fizud. Meg közszférában a koroddal együtt nő a fizetés is.

Szép cél :) A gyakorlaton úgyis meglátod, hogy mit szeretnél csinálni, mi az, amit a legjobban szeretsz csinálni :) Mindenféleképpen szép hivatás a gyógytornászé is. Neuro osztályon láttam, ahogy a gyógytornász küzdött az egyik betegért, segítette, nem hagyta magára, gyakorolt vele, és egy súlyos betegségből (gyakorlatilag a halálból jött vissza) 2-3 hónap alatt kiszedte az ágyból. Úgyhogy ilyen szempontból mindenféleképpen hálás egy szakma. sok sikert hozzá! :)

2013. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm !! sokat segítettél :)

Debrecenben csak 345pont kell, de ott nincsen mester szak. legalábbis én úgy tudom.

Szóval remélem sikerül túllépnem a 400pontot, és bejutni a Semmelweisre. :DD

2013. dec. 1. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nagyjából mindegy, hogy alapképzést hol csinálsz, mestert utána máshol is lehet csinálni. Viszont szerintem is Semmelweis-t célozd meg, szerintem színvonalasabb. De azért legyen "B" tervként Debrecen, SZTE vagy ahol még van ilyen képzés.
2013. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmelweis-t a neve miatt tartod színvonalasabbnak? :)
2013. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!