Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket ajánljátok: BME-VIK...

Melyiket ajánljátok: BME-VIK vagy PE-MIK?

Figyelt kérdés
Szempontok: tanárok, követelmények, egyetemi élet, megélhetés, későbbi elhelyezkedés.

2013. dec. 5. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván ehhez szűkíteni kéne a kört, mondjuk arra, hogy konkrétan milyen szakra akarsz menni.
2013. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sidel ***** válasza:

A PE-MIK-et nem ismerem. A VIK-es diplomát viszont a munkáltatók többre becsülik és állítólag a kezdő kereslet is itt a legnagyobb. Vannak arról is statisztikák, hogy a hallgatók nagyon nagy százaléka már egyetem alatt, vagy röviddel egyetem után talál állást. Bár lehet, hogy ezek csak a mérnökinfóra vonatkoznak...

Amúgy folyamatosan vannak programok, gólyakocsma, gólyabál, jeges est, ökörsütés, Schönherz kupa, vannak mindenféle körök, társasjáték kör, póker kör, csocsó kör és még sorolhatnám.


A tanárok változóak. Nem is tudom milyen választ vársz erre... lehet, hogy a gimiben van 20 tanár és ott lehet átlagot vonni, de itt ennél jóval több van és éppen ezért jóval több fajta... van lusta, szétszort, de jól tanító. Van unalmasan, lassan magyarázó. Van aki rendesen bevasalja az anyagot, van aki engedményeket tesz.


A tárgyak?

mérnökinfo - programozás már az első félévtől, fizika a másodiktól, matekon integrálunk/deriválunk, de a következő évtől teljesen megváltozik a mintatanterv, és egyébként elég sok minden van fent a neten... Nem teljesíthetetlenek a tárgyak, de van amire elég rendesen kell tanulni. Igazából attól is függ, milyen tudással jössz, meg mennyire veszed komolyan már az elejétől.


Tárgyak?

villamosmérnök - állítólag a digitális technika az első évben nehéz és egyeseknek ott is kell egy kis idő, míg átszoknak az új követelményrendszerre. Programoznak ők is első félévtől, de összesen csak két félévet, ha jól tudom.


Nem tudom érdekelt vagy e benne, de német képzés is folyik a BME-VIK mindkét szakán. Négy félévig tanulsz németül, az ötödiket meg ha jók az eredményeid, akkor kint töltheted Németországban. Középszintű nyelvvizsga megléte szükséges hozzá. Néhány tárgy nehezebb itt, de a többsége könnyebb, mint magyaron. (mondom ezt felsőfokú nyelvvizsgával)


/másodéves BME-VIK mérnökinfó hallgató/

2013. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt. Mérnökinformatikus szak
2013. dec. 6. 18:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. dec. 6. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!