Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3.5 - 3.7-es átlaggal szakisko...

3.5 - 3.7-es átlaggal szakiskolát vagy szakközéposkolát válasszak?

Figyelt kérdés

Eléggé lusta vagyok, nem tanulok, nincs mi ösztönözzön.

Matekból éppen hármas vagyok, kémia 3, fizika 3 viszont a földrajz és a bioszt kiemelten szeretem. Ezt az átlagomat is csak abból szerzem hogy órán figyelek. Ami igazán megtetszett szakma az a Műszaki cikk eladó és a Csomagászállító futár.

Saját vagy ismerősök tapasztalatát is várom válaszba, köszi! 14/F



2013. dec. 8. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Eladónak tudzs tanulni szakiskolában. /Utána már tök mindegy milyen boltban helyezkedsz el/ Utána meg még tudsz érettségit is szerezni.
2013. dec. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is valahogy így gondolkodok. A magatartásom 4-es, nem vagyok benne balhékban stb.
2013. dec. 8. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan iskolát válasz ahol érettségit kapsz. Csak egy évvel hosszabb, de 1000x többet ér. Később már nagyon keserves visszaülni az iskolapadba, és örökre bánni fogod. Menj el egy kereskedelmi szakközépiskolába, ott sem nagy a követelmény, de legalább érettségit ad, mellette csináld meg a jogsit, és máris keresettebb leszel a munkaerő piacon. Hidd el, így érdemes csinálni, 17-18 évesen meg fogod bánni, ha nem így teszel.
2013. dec. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as

Szerintem egyáltalán nincs előrébb ha szakközépbe megy.

Mármint ott is elvan 4 évig utána nagyon jó esettben 1 év. A környékünkön sehol nem csinálnak 1 évest szakmunkásos okj-ből.


Érettésgit is ugyanúgy 2 év felénk megszerezni.


Viszont lehet jobban járna ha szakmunkással indítana. Ok: Én 3,8 voltam áltisi.be és voltak olyanok akik jobb tanulók voltak nálam ált.isibe és szakközépben mégis megbuktak. Pedig a mi sulink nem volt olyan hű de erős, taposós.

A szakmunkás valamivel könnyebb mint egy szakközép. Azt nevetve kibírná járni szerintem ilyen átlaggal.


Egyébként meg szakmunkások esetén tudtommal nem kell választott tantárgyat csinálni érettségin mert a szakmát beszámítják. /az egyik ismerősöm csak 4 tárgyból érettségizett így onnan tudom/


1. voltam

2013. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad a tapasztalatod!

És igen, 2 év az érettségi szakmunkás után.

2013. dec. 13. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!