Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi leszek, ha nagy leszek?...

Mi leszek, ha nagy leszek? Nem tudom. Segítség?

Figyelt kérdés

Röviden magamról: visszahúzódó, szorgalmas, humán beállítottságú, vértől és tűtől iszonyodó (tehát orvosi pálya kizárva, meg az egyéb kórházi dolgok), nagyon szeretem a gyerekeket (leginkább a 4-5 évesektől a 11-12 évesekig terjed a szimpátiám).

Csináltam már rengeteg tesztet, minden nap ezen gondolkozok, hogy mit válasszak.

Jó tanuló vagyok, fogékony bármire, tudok kreatív lenni és sok minden iránt lelkesedek.

Egy teszt ezeket a tulajdonságokat adta ki:

alaposság

alkotókészség

barátságosság

dinamikus személyiség

diszkréció

empátia

etikai érzék, etikus magatartás

figyelemmegosztási készség

frusztrációtűrés

határozott, magabiztos fellépés

információfeldolgozási képesség

kezdeményezőkészség

kreativitás

meggyőző készég

segítőkészség

technikai adottságok illetve alkalmazások alkalmazási képessége (változó környezetben is)... A környezetem szerint ezek igazak rám.

Valaki... esetleg valami ötlet, hogy mi lenne egy ilyen típusnak jó?

Bármit meghallgatok. :)

Köszi! 17.L



2013. dec. 9. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen tulajdonságok többsége bármilyen szakmában jól jön, tehát elég nehéz belőlük lehatárolni specifikus területet. Az biztos, hogy átjön belőle a humán beállítottság, és ezen a területen eredendően nehezebb piacképes karriert választani, többnyire csak akkor, ha találsz egy olyan területet, amiben ki tudsz emelkedni. Szerintem inkább az érdeklődési köröd alapján válassz, ne ilyen általános jellemzőkből. Pl van valami természettudomány ami érdekel azért? Környezetvédelem? Matek megy?
2013. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A bioszt szeretem nagyon, meg még a földrajz sem rossz. A matekot ki nem állhatom a fizikával-kémiával együtt. Külön tanárral megy 4-5-ösre a matek...
2013. dec. 9. 23:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Óvónő, tanító, esetleg gyógypedagógus. Pl. létezik konduktor, aki óvodás korú gyerekekkel foglalkozik. Ha nem akarsz éhen halni, és külfölddel kapcsolatos álmokat dédelgetsz, a gyógypedagógia nagyon jó irány. Persze csak akkor, ha képes vagy elfogadni és segíteni a fogyatékkal élőket, ugyanakkor nem vagy túlzottan empatikus se, mert akkor nagyon könnyen bele lehet betegedni ebbe a szakmába.
2013. dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bele látsz a fejembe?! Konduktornak kèszültem /kèszülök, csak közben picit elbizonytalanodtam, elkezdett erdekelni mas is. Tanìtòn is gondolkozam ill.gyògypedagògiàn, csak fèlek, nem fogadnak majd el, ès nm lszek elèg jó.
2013. dec. 10. 23:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesìràsi hibàkèrt , èkezetekèrt. Telefonról vagyok ès itt nehezebb ìrni
2013. dec. 10. 23:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem látok bele, csak azok alapján gondoltam, amit írtál. Ha elég kitartó vagy, ráadásul még érdekel is, akkor menni fog! :)
2013. dec. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, igyekszem. :)
2013. dec. 12. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!