Milyen okj-vel, illetve felsőfokú szakképzéssel egészíthetném ki a tanulmányaimat (nyelvszakok)?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok 2 nyelvszakon, s úgy érzem ez "nem lesz elég az életben". Mit tudtok tanácsolni, minek lenne értelme, amiben esetleg tudnám majd az itt megszerzett tudást? Bár ennek nem biztos, hogy feltételnek kellene lennie.

Láttam az új felsőfokú szakképzések listáját, nem túl nagy a választék!

Köszönöm a segítséget!


2013. dec. 13. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen beállítottságú vagy..

Én a helyedben elmennék pl. Nemzetközi igazgatás szakra (igaz nem okj..nem felsőoktatási szakképzés de többet is ér egy diploma sokkal nem annyival mit amennyivel hosszabb az alapképzés)

Két nyelvvel már simán az EU-ban landolnál gyakorlaton...szóval jók a lehetőségei annak akinek nem csak papírja van egy nyelvvizsgáról hanem tényleg tudja a nyelvet..nyelveket..

A nemzetközi gazdálkodás alapszak is jó lehet a két nyelvhez.

Ha egyikhez sincs kedved..akkor pl. nem természetes alapú egészségturizmus is sok pénz hozhatna neked ha elvégeznéd az eü szervező szakot...oda sok nyelvet tudó profi de eü diplomást keresnek...

Ha csak okj-t szeretnél..akkor szállítmányozás, logisztika jut eszembe elsőnek...

De a mérlegképes sem rossz ha sikerülne bekerülnöd egy nagy könnyvizsgáló véghez ott is alap lenne a jó nyelvtudás...

Szóval szinte minden szóba jöhet..önmagában a nyelvszakkal nem sok állást tudok..csak multiknál asszisztensi állásokat...de ha van benned kitartás akkor tanulj még meg mást is..

2014. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettél!
2014. jan. 5. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!