Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki BSc után...

Villamosmérnöki BSc után milyen szakokra lehet menni a villamosmérnöki MSc-kívül?

Figyelt kérdés

2013. dec. 16. 03:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Feltétel nélkül elfogadott nem tudom van-e. A lényeg, hogy kreditpótlással eléggé széles a köre azon szakoknak, ahová lehet menni, ugyanis a mesterképzések többségére a saját alapszakon kívül lehet menni úgy is, hogy megadott tárgycsoportokból legalább valamennyi kreditet vagy bizonyos tárgyakat teljesíteni kell. Ezek egy részét helyből elfogadtatod (felvételi eljárással párhuzamosan nyújtod be a kérvényt az egyetemen), és ha a maradék kevesebb, mint 30 kredit, akkor elkezdheted a képzést, és az első évben teljesítened kell. Én például egészen eltérő mesterképzésre mentem, mint az alapszakom, informatikus végzettséggel mentem gazdasági mesterképzésre így.


Viszont ahová gyakran mennek villamosmérnökök, az a mérnök-informatikus és a mechatronikai mérnök szak, ezekhez kevés kreditpótlást kell megcsinálni, és nem is áll távol a villamosmérnököktől egyik szak sem. Logisztikai mérnök is szóba jöhet, ott szinte az összes kreditet el lehet fogadtatni szinte bármely mérnök alapszakról.

2013. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. dec. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég f os ez a kereső, kidob olyan szakokat is, amelyek nem léteznek, miközben az általam említett mérnök-informatikus szakot nem is sorolja fel a kreditelismeréssel beszámítható között, közben meg elég sok ismerősöm éppen ezt az utat járta be.


Egyébként arról lehet szó, hogy minden szaknál megadják, hogy 1. mely szakokról lehet kreditelismertetés nélkül menni, aztán 2. további szakok kreditelismertetéssel, 3. minden további szak kreditelismertetéssel (nem minden szaknál van így). Ez a kereső meg az 1-est (zölddel) és a 2-est (pirossal) dobja ki, valamint van olyan az adatbázisban, amit valahol akkreditáltattak, de sosem indult.


Pl. a programtervező informatikus szakra kidobja a mérnök-informatikus szakot, mert a mérnök-informatikusnál ott van a 2-es között ez a szak, viszont a villamosmérnök nincs ott, holott nagyjából hasonló méretű metszete van a proginfó + mérnökinfónak, mint a villamosmérnök + mérnökinfónak.

2013. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!