Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvesznek-e egyetemre? 20/F

Felvesznek-e egyetemre? 20/F

Figyelt kérdés

20 éves vidéki legény vagyok. Egyetemre/Főiskolára nem mentem, már 2éve leérettségiztem, igaz , az érettségim csupa 2es, csak Töriből lett 3as.

Nagyon jó fejem van, ügyes is vagyok, csak ezt a fősulit csak el kellene utólag is végezni mert még csajozásnál is azt nézi a kedves apósjelölt hogy van-e főiskolai végzettsége..

Mit tanácsoltok? Hogy legyen ez? Egy személyiségteszt alapján is azt írják hogy:


Ajánlott foglalkozások:

tudós, diktátor, rendszer elemző, filozófus, szoftver tervező, nukleáris mérnök, statisztikus, kurátor, számítógép-programozó, űrhajózási mérnök, villamosmérnök, csillagász, vadászpilóta, rendszergazda, idegsebész, paleontológus, filozófia egyetemi tanár, vegyészmérnök, epidemiológus, törvényszéki tudós, múzeumi kurátor, tudományos segédmunkatárs, szerelő, könyv szerkesztője, régész, laboratóriumi technikus, könyvesbolt tulajdonosa, törvényszéki antropológus, politikai elemző, kutató, könyvtáros


Nem ajánlott foglalkozások:

reklámszakember, szórakoztatóipar, előadóművész, énekes, gyermekgondozó, kocsmáros, DJ, esemény koordinátor, fodrász, esküvőszervező



Debrecen környéki vagyok, tehát a Debreceni egyetemre lenne a legcélszerűbb. de felvesznek-e, illetve

a legfőbb gondolat, hogy, miként megy ez a felvételi!?


Mindenkinek köszönöm a tanácsát/válaszát!



2013. dec. 17. 14:53
 1/6 anonim válasza:
felvi.hu-n megtalálod a pontszámítót, meg a debreceni egyetemen induló szakokat, és a tavalyi pontszámokat is. Mindent megmagyaráznak, leírnak. Jelentkezni is tudsz ott (majd), abban is segítenek, leírják.
2013. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked egy OKJ-s szakma lenne ideálisabb, vagy mindenekelőtt néhány tárgyból újra kéne érettségizned - és akkor lehetnének esélyed az egyetemeken.
2013. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 reptoid ***** válasza:

Van egy weboldal: felvi.hu


Itt lesz nemsokára egy részletes felvételi tájékoztató. Ebben le lesz írva minden töviről hegyire, hogy pontosan mi is ennek a rendszere.

Nagyvonalakban azonban ennyi:

1) kinézel egy szakot, ami megtetszik

2) nagy valószínűséggel nem csak neked tetszik meg, hanem sok más embernek is. Az egyetem kapacitása azonban véges, ezért nem fognak mindenkit felvenni

3) hogy igazságos legyen a rendszer, a jelentkezett diákokat sorbarendezik a tanulmányi eredményeik alapján

4) az első pár száz embert (amennyire van keret) felveszik


A sorbarendezés pontok alapján megy, aminek mindenképpen részét képzi valamilyen formában az érettségid eredménye, de adott esetben beleszámíthat a középiskolai eredményed is, illetve lehet szerezni pluszpontokat is. Ezeket a legjobb ha magadnak olvasod el a felvi.hu-n majd. Ki is tudod számolni, hány pontod van jelenleg, aztán az elmúlt évek statisztikáiból meg tudod nézni, hogy vajon elég-e nagyjából.


Így szemre azért nem túl fényes az az érettségi bizi, így sanszos, hogy egy-két tárgyból újra kellene érettségizned egy jobb eredményért. Ha van időd tavasszal, akkor neki lehet ennek is feküdni, és akkor akár szeptemberben el is lehet kezdeni az egyetemet. Mind az érettségire jelentkezésnek, mind a felvételi jelentkezésnek a határideje most február környékén lesz. Addig kell eldöntened, mit is szeretnél csinálni.


A felsorolt szakok között óriási különbségek vannak. Szerintem ne ezek közül válassz, hanem nyálazd át majd a tájékoztatót, aztán onnan válassz valami szimpatikusat. Csudi érdekes dolgokat lehet ám tanulni.

Azért meg végképp ne menj egyetemre, hogy másoknak megfelelj. Akkor csak szenvedés lesz az egész.

2013. dec. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csupa kettes érettségivel nem hiszem, hogy INTJ lennél, a pontszámítónál először azt számold ki, hogy megvan-e a 260 pont ami kell a bejutáshoz.
2013. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Röviden-tömören: nem. Ilyen érettségivel semmiképp sem. Ha komolyan gondolod a dolgot, akkor 2 tantárgyból (értelemszerűen azokból, amik kellenek a kiválasztott szakodhoz) újraérettségizel, ha biztosra akarsz menni (vagy kötelező), akkor az egyikből emelt szinten. Tanulsz rá és jól megírod mindkettőt. Szép eredményt érsz el, magas százalékkal, szép halom pontod lesz, ha könnyíteni akarsz az életeden, leteszel még egy középszintű nyelvvizsgát is, hogy a, ne az egyetem alatt kelljen ezzel vacakolnod és b, egyetem alatt sem vacakolsz vele, aztán nem adják ki a diplomád. Ezután hátradőlsz és mosolyogva várod az értesítődet, hogy felvettek az egyetemre.
2013. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
továbbtalálás, mint kulcsszó? :D
2013. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!