Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás tanácsot kérnék....

Qpalym kérdése:

Továbbtanulás tanácsot kérnék. Konzervatórium vs. Gimnázium?

Figyelt kérdés
Nos. Az van, hogy most általános sulis vagyok, de közben járok zeneiskolában is. Az a kérdés, hogy merre tovább. Mivel kitűnő tanuló vagyok, gondolkozom a gimnáziumban való továbbtanuláson. De a gitározás is nagyon vonz, és az is megy eléggé (versenyekre járok). Szerintetek hogy döntsek? Ha a konzervatóriumot végzem, zenetanárként működheted. Viszont ha a tanárság nem jön össze a suli végeztével, bizonyára megpróbálnék más irányban elhelyezkedni. De ez nem tudom, hogy menne-e, mivel a konzervatóriumos éretségi,diploma mégse olyan mint amilyet a gimnázium, vagy egy szakközép ad. Főleg, hogy hiányoznak az alap tantárgyak a konzervatóriumból, amik egy gimnáziumban előtérben lennének.. Segítsetek.. véleményeteket írjátok legyetek szívesek.

2013. dec. 17. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha meg van hozzá a tehetséged, akkor válaszd a konzervatóriumot.

Ha még sem jön össze, akkor sem vagy semmiről sem lekésve.

2013. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a gimnázium mellett döntenék, mert az biztosabb támpont. A zenéléssel foglalkozhatsz a gimi mellett is, és miután megvan az érettségid, még mindig dönthetsz úgy, hogy valami ilyen irányba mész tovább :) De ha addigra esetleg rájössz, hogy valamilyen terület nagyon érdekel, akár b-tervként a zene mellett, akár elsődlegesként, sokkal több esélyed lesz megvalósítani gimnázium elvégzésével :)
2013. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első kommentelőnek: Arra gondolsz, hogy utána mehetnék valamilyen szakközépiskolába? Vagy hogy olyan munkakört tudnék találni ahol nem szükséges az éretségi?

Második kommentelőnek: Az igaz, hogy a gimnázium jobb támpont. Azután még bármi lehet belőlem. De viszont a gimi mellet konzervatóriumot elég nehéz lenne csinálni. Ha meg utána veszem, kicsit bánt, hogy 10 év helyet 6 év alatt is lehetne belőlem, egy diplomával rendelkező tanár.

2013. dec. 17. 21:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy kis félreértés. A zenei középiskola még nem ad diplomát, nem taníthatsz intézményben vele, csak magánórákat adhatsz (nem rossz az se amúgy).

Sajnos értem a dilemmádat, én annó zeneiskolába jártam a gimi mellett is és a konzi kihagyásával mentem főiskolára. Ehhez azonban szuper tanár kellett és nagyon nagy szorgalom. Az egyetemi felvételin a hangszeres tudás számít és egy bármilyen érettségi. Tudtommal együtt a két középiskola nem végezhető (régebben volt ilyen is).

2013. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én gimi alsó tagozatába jártam (8 osztályos) mikor átmentem konziba. Ha ügyes vagy akkor konziban is összeszedhetsz egy olyan érettségit,hogy bárhova mehetsz továbbtanulni (najó ahhoz egy géniusznak kell legyél,hogy kitűnő legyél de az érettségi tárgyakból ha szorgalmas vagy és vannak rejtett energiaforrásaid akkor simán lehetsz ötös, mert az érettségi mindenhol egyforma)
2013. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy 4 év után kapok érettségit. +2 év után pedig egy dis.art.titulust. És úgy tudom, hogy ezzel már zeneiskolában is lehet. Vagyis kb.így olvastam máshol. Abban igazatok van, hogy ahhoz, hogy minden jól jöjjön ki kell egy kis géniuszság,szorgalom. De viszont az eddigi ismereteim alapján kezd úgy tűnni, hogy a konzit választom. Egyébként köszönöm a válaszaitokat.
2013. dec. 27. 08:20
 7/9 anonim ***** válasza:
konzi után még 5 év egyetem, és utána lesz tanári végzettséged :D
2013. dec. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a konzikban hirdetett "érettségi utáni 2 év" azoknak szól, akik gimi után ébrednek rá, hogy a zene útját választják mégis. Ez a 2 év mintegy sűrítve adja a 4 év anyagát. Tehát nem egy további szint, hanem a középfokú végzettség csak a zenei tárgyakból. Ezzel nem taníthatsz zenesuliban. Régebben volt olyan, hogy tanítottak tanárhiány esetén, de a mostani rendszerben keményebb az ellenőrzés, nem vehet fel az intézményvezető. Sajnos ez a zenei pálya ilyen, ahol nem kell a diploma, az a magántanítás, könnyűzene, világzene stb.
2013. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Uhh... hát ez így nem faja.
2013. dec. 27. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!