Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikkel lehet jobban elhelye...

B-né Ági kérdése:

Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? Az igazságügyi igazgatási vagy a munkaügyi és társadalombiztosítás igazgatási diplomával?

Figyelt kérdés
Miskolcra szeretnék jelentkezni, de még nem döntöttem el melyik lenne a jobb. Esetleg valakinek tapasztalat, mennyire nehéz Miskolcon?Eredetileg igazgatásszervezőire szerettem volna menni, de 2014 szeptembertől egyik egyetemnél sem találom, hogy indítana ilyen képzést.
2013. dec. 27. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Munkaügyi és társadalombiztosítás igazgatásival jobban el lehet helyezkedni a kettő közül, ha már arról van szó..de azzal sem könnyű.

Igazgatásszervezővel jársz a legjobban ezen szakok közül, elhelyezkedési esélyeket nézegetve az általad kérdezett szakokkal össze sem lehet hasonlítani annyival több helyre elfogadott szak az igazgatásszervező.

Nyugi várjál még az hogy most még nincs meghirdetve igazgatásszervező nem azt jelenti hogy nem is lesz, múlt évben is így volt, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium külön szakindítási engedélye kell ahhoz hogy az NKE-n kívül bármelyik másik egyetemen elinduljon ez a szak. Múlt évben is utólag lett engedélyezve az összes vidéki egyetemnek az igazgatásszervező szak elindítása. (már ahol szokott indulni ilyen szak) Január közepén végén meg fog jelenni hol engedélyezték még a szak indítását addig várjál a döntéssel. ME egyébként jó választás nagyon. Nem könnyű szak, a felvettek 25-30%-a szokott végezni a többi kibukik útközben. Más egyetemeken az az arány még rosszabb is lehet. DE igazgatásszervezőt nem ajánlom, mert csapatostul szoktak átjönni az ME-re minden évben..ilyen olyan okokból. Én most vagyok 3. éves az ME igazgatásszervező szakán, annyit még hozzáfűzök, hogy aki komolyan veszi a tanulást -nem csak beiratkozik és várja a csodát otthon/munkahelyen hogy majd le is tud vizsgázni konzultációs részvétel nélkül mások jegyzetéből- az el is végzi, mert tényleg jól oktatnak és nem szívatásra meg kiszórásra mennek a vizsgák.

2013. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miskolcon a munkaügyin végzett egy barátom. Bevallotta hogy nem gebedt meg a tanulástól, sőt volt hogy 10 max 15 oldalt kellett megtanulnia egy vizsgára, szóval nem nagy durranás. 4es átlagot produkált végig, és a diplomaosztóján kijelentette örömében hogy "ezt még a hülye is elvégzi" :D (komolyan, legjobb barátnőmről van amúgy szó:))
2013. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! nagyon meg voltam lepődve,hogy nem láttam egy egyetemen sem meghirdetve az igazgatásszervezői szakot,csodálkoztam is rajta. igen,arra emlékszem,hogy tavaly Debrecen,és Miskolc később kapott engedélyt,és csak csökkentett létszámra,viszont NKE simán meghirdette engedély nélkül. Most pedig ott sincs. Mindenképpen várok január végéig,és reménykedem,hogy igazad lesz,mert később kerül majd meghirdetésre. Filóztam Debrecen,és Miskolc között is,de köszönöm a választ,és maradok inkább akkor Miskolcnál. Pedig úgy gondoltam,Debrecen nagyobb város,több lehetőség,jobb képzés,és az elhelyezkedés is könnyebb lesz ha ott végzek majd.Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 28. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!