Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy pszichologusnak mennyire...

Egy pszichologusnak mennyire fontos a matematika?

Figyelt kérdés

Most egy szakközepiskolaba jarok es nagyon erdekel a pszichologia, de az a baj,hogy nagyon rossz vagyok matekbol.


Szerintetek fontos a matematika ?


2014. jan. 1. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem! A pszichológusoknak a filozófiai tárgyakból kell jónak lennie mint töri és irodalom plusz nemárt konyítani egy kicsit a bioszhoz is!
2014. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Felvételi tantárgyaik a töri+magyar szokott lenni.
2014. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó okos itt mindenki úgy látszik, kicsit helyrerázom a dolgokat :)


Nem lesz sok matekra szükséged, csak nagyon alapvető dolgokra. Egyetemen statisztika van csak, abból is inkább egy programot kell megtanulni használni, és érteni kell, hogy a két kattintás mögött milyen matematika áll, tehát mégis mit csinálsz, de ezt egy kettes érettségivel is simán meg lehet érteni. Úgyhogy emiatt nem kell aggódnod, a matek nem fontos.


Ellenben a biológia nagyon fontos (nem csak egy picit), mert van neurológia, genetika, anatómia, elég erőteljesen. Ha nem vagy képben eleve, mert nem tanultad emelt szinten, akkor nagy hátrányba kerülsz sokakhoz, akik mondjuk eleve úgy érkeznek az egyetemre.

Jelenleg egy emelt a kötelező, anélkül nem jelentkezhetsz. Elfogadják felvételi tárgyként a matekot, magyart, törit, angolt, németet, biológiát. Ezek közül egy emeltet tegyél + egy nagyon jó közép + nyelvvizsga, és máris össze lehet szedni azt a 430-450 pontot, amire szükséged lesz.

2014. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 reptoid ***** válasza:
0%

A 11 sorodból konkrétan 3 foglalkozott a kérdező problémájával, az sem mondott újat a fentiekhez képest, de a lényeg, hogy te helyreráztad a dolgokat...


A középiskolások anat meg neuro tudása konvergál a 0-hoz, nem is tanítanak nekik ilyet, max genetikát nézegethetne, de azt is minek... Amit követelnek, megtanítják, de még egy orvosit is el lehet végezni minden gond nélkül 2-es középiskolás biosztudással, nemhogy egy pszichot.

2014. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
4-es: ezek szerint elvégezted az orvosit meg a pszichológiát is, hogy ennyire okosan osztod az észt? Csak szerettem volna kijavítani a felettem válaszolót, mivel nem "töri meg magyar szokott lenni a felvételi tárgy".
2014. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Arról meg nem tehetek, hogy neked nem tanítottak biológiát. Én normális iskolában érettségiztem, az osztálytársaim közel fele emeltezett bioszból, csak tudom, mit tanítanak.
2014. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 reptoid ***** válasza:
12%

Nem végeztem még el egyiket sem, bár orvosin már lehúztam több, mint 4 évet. Pszichón meg egy felet, de az is sok volt. A csoportunk fele ment át az orvosira, de ez nem ide tartozik.


Jól tanították a bioszt a sulinkban, de egyszerűen nem érdekelt. Mondjuk ettől még nem látom az összefüggést a jegyem és a tanítás minősége között.


Ettől függetlenül még tisztában vagyok a középiskolás biológia követelményekkel, te is tudod nagyon jól, hogy nincs se anat, se neuró, de még genetika se olyan szinten, ahogy egyetem kell.

2014. jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy egy szóval nem mondtam, hogy neurót anatot meg genetikát tanulnak a középiskolások... Ezekkel azt soroltam fel, mik vannak az egyetemen, majd hozzátettem, hogy érdemes emelt szinten tanulni a gimiben, különben semennyire sem lesz képben, és rohadt nehéz lesz bepótolni az alapszintű lemaradást.
2014. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 reptoid ***** válasza:

Én pedig arra szerettem volna rávilágítani, hogy a középiskolás biosznak köze sincs a felsoroltakhoz, max genetikához. Ezáltal sok előnyt nem fog jelenteni, hogy tudja, milyen társulások vannak az Alföld közepén, milyen emésztőűröcskéje van az utolsó kis eukariótának stb.


Egy középiskolás anyagban nincs olyan fejezet, amit ne lehetne 1, max 2 délután alatt megtanulni.


Ha jó gimibe jártál, akkor jó eséllyel jó fejed is lehet, azt ne mondd nekem, hogy egy akármilyen középiskolás dolgozatra már napokkal ezelőtt elkezdtél tanulni, nem pedig csak előző délután. Tekintve, hogy az egyetemen egy-egy tárgy sokkal kisebb területet ölel fel, mint egy középiskolás tárgy (témánál maradva a biosz abszolút ilyen), az adott tárgyhoz tartozó fejezet, anyagrész is max maréknyi a középsulis tankönyvből.

2014. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!