Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben az esetben kell fizetnem...

Ebben az esetben kell fizetnem? (Hallgatói szerződés)

Figyelt kérdés
A 3. félév után szeretnék átjelentkezni a karon belül egy másik szakra. Ebben az esetben ki kell fizetnem 2 félévnyi tandíjat, vagy nem?
2014. jan. 1. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, sőt, a státuszod is megmarad.
2014. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oh, ez nagyon jó hír :) Köszi szépen a választ!
2014. jan. 1. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
igen,mivel "elhagyod" azt a szakot, így az az államnak feleslegesen kidobott pénz
2014. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na akkor most melyik az igaz? :D A hallgatói szerződésből én úgy gondoltam, hogy kell fizetni, de minden máshol azt olvastam, hallottam, hogy mivel nem az egyetemi tanulmányaimat szakítom meg, így nem kell.
2014. jan. 1. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Az eredeti (2012-es szerződés) mintája:

[link]

2013-ban bevezetett változtatások elvileg ezt a részt nem érintik.


"5.

A szerződés 2. a) pontjában meghatározott kötelezettség a képzésváltást nem korlátozza. Képzésváltás esetén a szerződés teljesítése szempontjából az újabb képzés képzési ideje irányadó, valamint az állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejébe beleszámít a hallgató képzésváltása előtti képzésén igénybe vett állami (rész)ösztöndíjjal támogatott tanulmányok ideje."

2014. jan. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi annak aki lepontozott, csak egy hivatalos iratból idéztem, nem a kisujjamból szívtam ki.
2014. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!