Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárnak vagy mérnöknek...

Tanárnak vagy mérnöknek érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Fizika-matek szakra gondoltam tanárnál egyértelműen. Villamosmérnökire meg azért mert érdekel is, bár mindig ott van bennem az, hogy pontosan mit is fogok majd csinálni, vannak szakirányok amik érdekelnek azzal semmi gond, viszont hallottam felsőbb éves egyetemi hallgatókat akik hiába tanulják már több mint egy éve, még mindig nem tudják, pontosan mi lesz majd a munkájuk.

Ha a pénzügyi része és a megbecsültség nem számítana, akkor egyértelműen tanár lennék, azonban így, hogy kevés előrelépési lehetőség és alacsony fizetés, mégis sok munka stb.. nem tudom hogy bírnám, és egy életet rá tudnék e tenni, azért meg, hogy 5 évig tanuljam a semmiért, az egy kicsit sok idő. Villamosmérnöki meg lelkesedés híján nem fog menni, hiába lenne hozzá eszem.

ennyiből nehezen lehet még átlátni, mérlegelni, ha tanácsot szeretnétek adni, aki hasonló helyzetben van megoszthatja velem, de tanárok, mérnökök véleménye is érdekel. Köszönöm a válaszokat előre is. 19f



2014. jan. 2. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát igen, a mérnöki pályán lehet most jól keresni. Lehet a helyedben elmennék mérnöknek és mellette egy kiegészítő tanári szakot is elvégeznék. Így két lábon állnál. Bár azt írtad a villamos mérnöki érdekelne, de lelkesedés híján nem fog menni....ezt gondold át mégegyszer.

Ha megis matek-fizika tanár mellett döntésnél...szerintem iszonyú jól lehet vele keresni. Több matek tanár ismerősöm van, aki délelőtt gimiben tanít, 3 órától pedig 4000 Ft/óráért magán tanulókat tanít este 8-ig. Van olyan tanár ismerősöm, akihez a BME-s diákok járnak, na ő elkéri egy díjaktól a 4000-et/óra, és sorban állnak nála....iszonyú nagy tudású, nyilván nem ragadhat le a középiskolai szinten. Egy másik, inkább a középiskolai bukdácsolókból él jól...ő két diákot vállal egyszerre 2000/főért. Mindkettő közel félmilliót hazavisz havonta. Ja persze, ehhez estig dolgozni kell.....de hát pénz is legyen ugye, meg dolgozni se kelljen....az nem megy....

A tanári szakhoz még valami...nagyon kell szeretni a kamasz gyerekeket....ez nem mindig könnyű, erre születni kell...

2014. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!