Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az alapképzés...

Mi a különbség az alapképzés és a felsőoktatási szakképzésben?

Figyelt kérdés

Valaki lenne szíves és elmagyarázná nekem hogy mi eközött a kettő között a különbség? Lehetőleg ne a felvi.hu-ról másoljátok ki, mert azzal nem sokra megyek...lényegében leegyszerűsített válasz kellene, mert lassan kezdek összezavarodni.

Előre is köszönöm!



2014. jan. 3. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem vili a kérdés se nekem...
2014. jan. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapkepzes ad diplomat, az fsz csak oklevelet..olyan mint az okj, mindegyik fsz kepzes 2 eves, es alacsony a ponthatar..
2014. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

előttem szóló a lényeget tulajdonképpen megmondta

Felsőoktatási szakképzés: nem ad diplomát, bármilyen furcsa okj bizonyítványt ad, csak szakmai felsőfokú okj-t (ez a legmagasabb kategória, közvetlenül a diploma alatt van a rangsorban)végzéskor nem kell nyelvvizsga , de azért vannak kivételek...(idegenforgalmi fsz. képzésekhez meg a titkár ügyintéző fsz-hez pl. kell nyelvvizsga)

Alapképzés (ez lehet BA- Bachelor of Arts vagy BSC-Bachelor of Sciences):diplomát ad, mindenképpen nyelvvizsgához között a végzés, az egyenlő a régi főiskolai diplomákkal tulajdonképpen

2014. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

És elfelejtetem..ha felsőoktatási szakképzést elvégzed, akkor a szakmai felsőfokú végzettség nem azonos a felsőfokú végzettséggel. Azaz ha elhelyezkedsz akkor a legmagasabb iskolai végzettséged az továbbra is az érettségi marad, csak szakképesítésed van egy adott szakmáról.

Ha viszont alapszakon végzel akkor az iskolai végzettséged felsőfokú lesz és úgy van képzettséged egy adott szakmáról.

2014. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hű nagyon-nagyon köszönöm!! :)
2014. jan. 3. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:

A felvin meg eduline-on meg azt olvastam ha fsz kepzes utan tovabb szeretnel tanulni (alap vagy osztatlan kepzesre) akkor az fsz kepzes kreditjeinek 75%at beszamitjak...

Csak azt nem ertem, hogy hol lehet utana jarni hogy egy fsz kepzes hany kreditet ad (peldanak az volt odairva, hogy 120 kredit eseteben 90 kreditet irnak jova .. = - 1.5 evvel "rovidul" ha tovabbtanulsz egyetemi kepzesre)

Meg nekem az se vilagos, hogy vajon mennyi tobbletpont jar egy ilyen elvegzese utan?


Nem tudom, hogy milyen celbol kerdezted.. Melyik Fsz kepzesre palyazol es utana tervbe van tovabbtanulas?

2014. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Szakirányú Fsz képzés 24 plusz pontot jelent ha alap vagy osztatlan képzésre jelentkezel. (de pontosan meg kell nézni melyik fsz képzésért melyik szakon adnak plusz pontot!!!)

Minden fesz képzés 4 féléves, félévente 30 kreditet kell szerezned..tehát mire elvégzed van összesen 120 kredited.

Igen ha szakirányba tanulsz tovább akkor ebből a 120 kreditből 90 kreditet elfogadnak!!

Minden képzésben a felsőoktatásban (alap és osztatlanban is!!) félévente kell 30 kreditet szerezned, a végzéshez annyi kredit kell ahány féléves volt a képzés az szorozva 30-al. 6 féléves képzés 180 kredit..10 féléves 300 kredit...stb.

Tehát 3 félévnyi tárgyad megvan ha fsz után mész pl. alapképzésre!! De vigyázat nem azt jelenti hogy az első 3 féléved van meg teljesen hanem mondjuk az első félévből 15 kredited a másodikból 20 a -ból..25 a negyedikből 12 stb...(csak elméleti példát írtam..ez persze attól függ milyen fsz után milyen alapképzésre megy valaki)

Szóval nem fogsz időben hamarabb végezni alapképzésben (a legtöbb esetben) csak már sokkal kevesebb tárgyat kell tanulnod alapképzés idején a félévek folyamán, mert az fsz-en csinált vizsgáidat elfogadják.

2014. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
@utolso koszonom a rendkivul hasznost valaszt :)
2014. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És ha elvégeztem a felsőoktatási szakképzést,utána automatikusan mehetek alapképzésre,hogy ha szeretnék vagy megint jelentkeznem kell ahol majd ismét az érettségi pontjaim alapján döntenek?(Tavaly jelentkeztem egy szakra,csak kevésnek bizonyultak a pontjaim ezért nem vettek fel,de ha idén jelentkeznék felsőoktatási szakképzésre és azt elvégezném utána minden probléma nélkül mehetek alapszakra?)
2016. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!