Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Továbbtanulás!

Figyelt kérdés

kb 1 hónapom van,hogy eldöntsem mi is akarok lenni. Valami hihetetlenül nehéz és a segítségeteket kérném.

Két dolgon agyalok. Vagy megyek Szegedre szociálpedagógiát tanulni az SZTE-n vagy pedig államilag támogatott kozmetikus szakmát elvégzem.

Az utóbbihoz húz a szívem ugyanis nagyon érdekel a szépségipar. A gond az,hogy ezen felül úgy semmi nem érdekel és semmiben sem vagyok jó. SZerintetek melyiket kéne választanom..

Plusz ha esetleg a kozmetikust találnátok jobbnak két helyet is néztem :

[link]

ÉS

[link]

Segitsetek ! Bármilyen tanácsot elfogadok !!!

18 / L



2014. jan. 5. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Mindkettő jó szakma lehet Mo-n, ha komolyan veszed. Ha külföldre tervezel szintén mindkettő nagyon jó, csak tanulj mellé min. középfokig nyelvet is.
2014. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az előbbi nem érdekel, akkor ne menj rá. Csak szenvedés lesz és ha nem érdekel, akkor kisebb az esélye annak is, hogy sikeres (jó) legyél benne.
2014. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a kozmetikát választanám, hiszen azt szeretnéd csinálni! Ha esetleg mégsem jön be (pl. nem tudsz vele elhelyezkedni), még mindig mehetsz egyetemre, az nincs korhoz kötve :)
2014. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásotokat . Valószínűleg az utolsó előtti pillanatban fogok dönteni. Elég félelmetes 18 évesen dönteni...de ez van.

A kozmetikusi pálya a nagy szerelem,de félek mert sok negatívat olvastam...hogy belebuknak..

2014. jan. 5. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
tök mindegy melyiket választod, ha attól később a másik szakmát is el lehet végezni. attól függ, melyik érdekel jobban. a kozmetikus nagyon tömegszakma, sokan elvégzik, a szocpedes pedig hivatás, kevesebben végzik el, mer fősuli. szocpedesként a diplomás minimálbért kapod az elején 85-90 netto, kozmetikus pedig sok mindentől függ.
2014. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!