Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt állok,...

Pályaválasztás előtt állok, érettségi után minek érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Egyetem vagy OKJ?


OKJ szakok amik tetszenek: vállalkozási és bérügyintéző(középfok), Szociális és ifjúsági munka(felsőfok), kereskedelem marketing(felsőfok v egyetemi), gazdálkodási és menedzsment szak ( felsőfok vagy egyetemi)


közgáz szakon vagyok , üzleti gazdaságból fogok érettségizni


közgáz szakok érdekelnek , de azért az egészségügy is


2014. jan. 5. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem OKJ, csakis főiskola vagy egyetem. Az diplomások között arányaiban SOKKAL kevesebb a munkanélküli, mint a nem diplomások körében. A fizetés is sokkal jobb.


Egészségügyet csak akkor végezz, ha el akarsz menni Magyarországról. Ha igen és hajlandó vagy legalább egy idegen nyelven beszélni, akkor nem lesz gond a megélhetés, mert nyugat Európa szívja el az eü dolgozókat. Ha itthon akarsz dolgozni, akkor semmiképpen se, mert gyalázatos a fizetés és a körülmények.


Gazdász az jó, abból sok minden lehet. Könyvelő, multinál pénzügyes stb stb.


Persze mehetsz szociális és ifjusági munkásnak is. Ha ez az elhivatásod az élettől, akkor becsülnek majd érte az emberek. Elhelyezkedni nagyon nehéz lesz, és a minimálbért fogod keresni.

2014. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egészségügyet akkor is tanulhatsz,ha az országban maradsz! Azért vannak még jó orvosok, és jó kórházak...pl Székesfehérvár. Oda járok át a lábammal, 2,5-3 óra az út, de megéri.

Egyébként...mindenképp olyat tanulj ki, amivel jól tudsz elhelyezkedni, és SZERETED! Mert ha nem szereted, akkor kár azt csinálni.

Anyukám szokta mindig mondani, hogy "jó ápolóra mindig szükség lesz, és kincset ér" Úgy gondolom ez igaz! Az egészségügy olyan pálya, ahol folyamatosan kellenek az emberek. Én is az egészségügyben tanulok.

2014. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!