Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik-e olyan OKJ képzés,...

Létezik-e olyan OKJ képzés, ami nappali képzésnek minősül fizetősön, de ebből adódóan 21 éves kor felett is elkezdhető?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy államilag finanszírozott képzésre nappali tagozaton csak 21 éves kor alatti személy járhat, ezt követően levelezőn bárki jelentkezhet, ha jól tudom.


Nekem NAPPALI tagozaton kellene valamit találnom, mert elmúltam 22, nem keresztfélévben szeretnék MSc-re menni, hanem csak szeptembertől. Addig viszont, hogy gyakornokként dolgozhassak tovább kellene valamilyen nappalis suliba járnom.


2014. jan. 7. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
23 éves korig kezdhetőek el az okj-s képzések nem 21, szóval... Egyik barátnőm most végzett és 25 éves, ő is 23 évesen kezdte.
2014. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első, az idén változtak meg a szabályok, most már abban az évben kezdhetsz utoljára nappalin OKJ-t, amelyikben betöltöd a 21. életéved.


Szóval, kedves kérdező, sajnos te már nem tanulhatsz nappali tagozaton.

2014. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha valaki évvesztes, tehát 7 évesen kezdte az általános iskolát, akkor 22 évre tolódik ki a kohatár. De egyébként 21 év, hogy nappalin, államilag finanszírozottan tanulhasson.


Levelezőn, ha jól tudom nem számít a kor, úgy bárki részt vehet OKJ-s képzésen.


Ettől függetlenül nem akartam elhinni, h ne létezne valamilyen "kis kapu".

Részben igazam is lett, létezik olyan magániskola, amelyik indít nappalinak minősülő OKJ-s tanfolyamot és nem számít a kor, viszont nem ingyenes.

2014. jan. 11. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!