Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két egyetem egyszerre? Mennyir...

Két egyetem egyszerre? Mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés
ELTE-n Szociális munkát és PPKE-n szociálpedagógiát szeretnék megjelölni, ugyanis úgy tudom, az utóbbi már Budapesten is lesz. Valaki, aki jár(t) valamelyik szakra, elmondaná, milyen? Mennyire nehéz egyik és másik? Nehéz lenne a kettőt együtt végezni? Vagy nagyon necces?

2014. jan. 7. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Kettőt úgy végezhetsz egyszerre, hogy egyik évben az egyikre, másikban (vagy keresztfélévben, ha indul) a másikra nyersz felvételt. Egyszerre két helyre nem vehetnek fel, így semmiképpen nem tudod teljesen párhuzamosan végezni a kettőt.

Ennek az az előnye, hogy így választhatsz a kettő közül egyet, amire először jelentkezel, és az alatt a fél/egy év alatt, ameddig a másikra még nem jársz, fel tudod mérni, hogy lenne-e időd arra, hogy mellette azt is végezd :) Úgyhogy - mivel nekem konkrétan egyik szakkal kapcsolatban sincs tapasztalatom - én azt ajánlom, válaszd ki a kettő közül azt, amelyikhez jobban húz a szíved. Arra jelentkezz, kezdd el, és mérlegeld, hogy belefér-e mellette a másik.

Egyébként szerintem bele fog férni, én pszichológiát tanulok, az egy elég húzós szak, és van rengeteg olyan csoporttársam, aki ezt második szakként párhuzamosan tanulja egy másik, szintén nem egyszerű szakkal, és simán boldogulnak :) A lényeg, hogy be tudd osztani az idődet.

2014. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. jan. 7. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
A szoc munka és szocped szinte ugyanaz, minek csinálnád meg kétszer? Az eslőben kicsit több szocpolitka van, a másikban kicsit több pedagógia, de szerintem 90%-ban ugyanaz.
2014. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ugyanaz, csak hasonló, pont ezért, hogy mindkettőt egyszerre letudjam, mert a szociálpedagógus gyermekvédelemre, családsegítésre szakosodhat, míg a szociális munkás hajléktalanok, idősek, menekültek, hátrányos helyzetűek segítését végzik.
2014. jan. 9. 15:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz, csak hasonló, pont ezért, hogy mindkettőt egyszerre letudjam, mert a szociálpedagógus gyermekvédelemre, családsegítésre szakosodhat, míg a szociális munkás hajléktalanok, idősek, menekültek, hátrányos helyzetűek segítését végzik.

A egy szocpedes is lehet hajlákokkal, idősekkel stb, és egy szocmunkás is lehet gyerekekkel, sőt értelmi sérültekkel is....ezért kérdem, minek, elvégzed, de nem leszel több senkinél,aki ezen munkákra jelentkezik. Lesz két diplomád, amikkel ugyanazokat a munkákat tudod elvégezni.

2014. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, elvégezted-e bármelyik szakot?
2014. jan. 11. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, onnan tudom, ha bármi kérdésed van, tedd fel bátran
2014. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szociális munkás végzetségem van! Bőven voltak gyermekvédelmi tárgyaink is. Gyermekjóléti szolgálatnál dolgozom. Elötte utcai szociális munkás voltam fiatalkorúakkal, meg szakellátásban (gyermekotthon) is dolgoztam, nevelőként.

Rosszul tudod, hogy szociális munkán több szociálpolitika, szocpeden pedig több pedagógia lenne. Egyik helyen így hívják ezt a szakot, a másikon úgy. Ha nemi különbség van is, akkor is ugyanazok az elhelyezkedési és az előrelépési lehetőségek. Semmi értelme két ennyire hasonló végzettséget elvégezni, előrébb nem jutsz vele. Belefér egyébként szociális munka szak mellett, hogy másik szakra is járj. Viszont én mégis azt tanácsolom, hogy ne tedd, hanem ragadj meg minden alkalmat, amikor önkénteskedhetsz, keress magadnak intézményeket, ahol fogadnának, ahol gyakorlati tapasztalatokat és ismerősöket szerzel. Ezen a területen sokkal fontosabb az, hogy milyen tapasztalatod van, mint hogy milyen végzettséged. Ha mindenképp tanulnál valamit szocmunka, szocped mellett hasonló területen, akkor én ajánlom a pszichológiát, gyógypedagógiát!

2014. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
8/8-as, közi hogy megerősítetted a komentemen, a kérdező megkérdőjelezte tudásomat, ami nem esett jól, miközben a válaszaiból látszott, hogy csak a netről nézegette a szakok leírását és semmi köze nincs a témához, mégis okoskodott. Egyébként 12 félévet vállal jelenleg az állam, mindegy alap vagy mestrein használod ki a féléveket. Elvileg két alapot ingyen elvégezhetsz, ha mind a kettő 3-3 félévből áll.
2014. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!