Mennyire lehet a 2013-as felvételi ponthatárokat kiindulási alapnak tekinteni?

Figyelt kérdés
A KRE pszichológiára szeretnék jelentkezni, de a döntést nyilván nagyban befolyásolja az is, hogy 2014-ben várhatóan mennyivel lesz magasabb a ponthatár, mint tavaly.

2014. jan. 8. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal magasabb nem lesz, nagyjából 430-450 között várható valahol. Persze bármikor érhetik meglepetések az embert (pl. nekem durva volt, hogy tavaly az ELTE pszichóra 10 pontot esett a határ, én meg azon izgultam, ne legyen sokkal magasabb).

Kiindulási alapnak lehet tekinteni simán a ponthatárokat, amik évek óta ilyen magasan vannak, azokat be lehet lőni ebbe az intervallumba. Csak akkor lenne nagy különbség, ha a követelmény is változna (lásd orvosi - mióta két emelt kötelező, nem egy, alacsonyabb a ponthatár, mivel két emeltet nehezebb ugyanolyan jó szinten megcsinálni). :)

2014. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legjobbnak lehet tekinteni.


Változhat, de ezzel úgy se lehet számolni.

2014. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet behatáriolni a tavalyi pontok alapján, hogy idén mennyi lesz a ponthatár. Engem is 2013-ban vettek fel, és például azon a szakon, amire én felvételiztem, zuhant KILENCVEN pontot a ponthatár 2012-höz képest... Más egyetemen ugyanezen a szakon 20 pontot emelkedett, és nagyon sok szakot emgnéztem még, mert tényleg ledöbbentem a ponthatárokon, és például Japán szakra elég volt valami 250 körüli eredmény, holott ez egy iszonyatosan népszerű szak, szóval érdekes...

A döntést ne az befolyásolja, hogy vajon milyenek lesznek a ponthatárok, hanem az, hogy elsősoorban hova szeretnél menni. Ha Károlin szeretnél pszichóra járni, beírod azt az első helyre. Ha az ELTE is megfelelne, legyen az a második, bár biztos nem sokban térnek el a ponthatárok (én károlis vagyok, és nagyon szeretem - nem pszichós, de iszonyat jó a közeg), na meg azon sem árt gondolkodni, bevállalod-e a fizetős szakot is, mert ha igen, Károli kerüljön az első két helyre, fizetős és államis formában egyaránt.

2014. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!