Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzésre való jelentkezé...

Mesterképzésre való jelentkezésnél hogy van a kreditelismertetés?

Figyelt kérdés

Olyan alapszakról jelentkeznék, aminél 'kreditelismertetéssel beszámítható' van odaírva. Elolvastam a felvin, h ez mit jelent.

"Kreditelismerésre akkor van szükség, ha a jelentkező nem teljes kreditértékű oklevéllel rendelkezik, hanem olyan szakon végzett, amely csak további kreditek teljesítésével számíthatók be az adott mesterképzés felvételi eljárásában".

Ezek a plusz teljesítendő kreditek mit takarnak pontosan? Előtte vagy közben vagy mikor kell teljesíteni? Meg akkor így egyáltalán hogy vesznek fel?

Köszi a segítséget!


2014. jan. 9. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is a felvételivel párhuzamosan írsz egy kérvényt a kiszemelt intézmény tanulmányi osztályára, hogy ezeket és ezeket a tárgyakat szeretnéd elismertetni a különböző tantárgycsoportokon belül. Erre van általában formanyomtatvány, amit a kar vagy az egyetem oldaláról letölthetsz. Ehhez mellékeled az index fénymásolatot (vagy mondjuk diplomamellékletet) és a tematikákat (na azt nehéz volt összehalásznom).


A lényeg, hogy ha az elismertetés után 30-nál már kevesebb kredit kell csak, akkor megkezdheted a képzést, és vele párhuzamosan az első félévben kell teljesítened a többit, amit ki fognak jelölni, pontosan milyen tárgyakat jelent. Ha ez több mint 30, akkor nem kezdheted el, ez esetben be kell iratkoznod kreditpótlásos részképzésre, amire augusztus végéig tudsz jelentkezni. A pótlásos tárgyak után így is, úgy is fizetni kell, nálunk kreditenként 4 ezerbe került. Ja, és nekem maradt egy tárgyam az 1. év után, ami nem sikerült, kérvényeztem, hogy ne vágjanak ki, így 3. félévben csináltam meg.

2014. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Annak esetleg utána lehet előre is nézni, hogy mely az adott alapszak mely tárgyaid ismerik el a kiszemelt mesterképzésen?
2014. jan. 9. 14:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak azon lista alapján tudtam tájékozódni, ami felvi.hu-n is fel van sorolva egyes csoportokban, és ennek megfelelően kértem az elismertetést. De láttam olyat is, ahol konkrétan leírták, hogy melyik egyetem melyik szakjáról érkezőknek mit kell pótolni (nyilván csak a gyakoriak esetén).
2014. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!