Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet kulturális antropoló...

Tóth Judit93 kérdése:

Hol lehet kulturális antropológiát tanulni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
felvi.hu
2014. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
rákerestem, de kiadott 9 oldal találatot, főleg 2008-2007-es cikkeket.
2014. jan. 11. 11:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar.
2014. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És jó a miskolci antropológia? Milyenek a tanárok? Milyen tárgyak vannak?
2014. jan. 11. 11:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban akkor jársz, ha Miskolci Egyetemen kezdesz tanulni. Van ugyan máshol is antrop (Debrecen, Pécs, ELTE), de azok felejtősek. Egyrészt csak úgy mellékesként, kevés óraszámban tanítják, más főbb szakok mellett, másrészt meg az oktatóik sem elsősorban antropológusok. Elég sok helyen tanultam rövidebb-hosszabb ideig (Pécs, Debrecen, s egy pár tanóra erejéig az ELTÉ-n), de végül Miskolcon állapodtam meg. Messze a legjobb az országban, ezt biztosan állíthatom.
2014. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 vagyok - a tanárokról nem írtam. Van köztük jobb is, kevésbé jó is, ahogy máshol. Meg voltak vendégoktatók is Pécsről, ELTÉ-ről, Bolyairól, hollandiából, lengyel is volt, meg német, meg pár szemeszterig pár amerikai is. De az fontos, hogy rosszindulatú, direkt kekec, szívatós tanárral nem találkoztam. Mentünk rendszeresen terepre, itthon is, meg külföldre is, ott még jobban megmutatkozott, milyenek. Meg akik filmszakirányosok voltak, azok csinálták a filmeket is - de én nem az voltam. A többi egyetemen pont ez hiányzott. ott ültünk a teremben hónapszám, csak okoskodni kellett kifulladásig, de ténylegesen nem csináltunk semmit, csak elmélkedtünk, aztán a másik elmélkedéséről elmélkedtünk, végül közösen elmélkedtünk, s hopp, véget ért egy félév.
2014. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyszerű: alapszakot (ba) csak a miskolci egyetem indít, mesterszak (ma) van az eltén is, de azt nem nagyon ajánlom, elég gyönguska
2014. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi,

most még csak a BA érdekel :-)

2014. jan. 14. 11:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Milyen tantárgyak vannak?
2014. jan. 14. 12:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt mindent részletesen megtalálsz: [link]
2014. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!