Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell elvégeznem ahhoz,...

Mit kell elvégeznem ahhoz, hogy rendező legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék filmrendező lenni a jövőben. Most gimnazista vagyok média szakon 11.-es, viszont a média nálunk nagyon elvan szúrva,szóval nem sok alaptudást sikerült itt összeszednem, viszont megtudnátok nekem mondani, hogy hol lenne a legérdemesebb továbbtanulnom (leginkább okj-s képzések érdekelnek).
2014. jan. 11. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát OKJ-vel nem túl sokra mész... SZFE-n szokott indulni filmrendezői szak, de szerintem legközelebb vagy jövőre vagy azután lesz. Arról nem is beszélve, hogy iszonyatosan kiszórják az embereket, 12 hely van általában, és nehéz a felvételi is.
2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az OKJ-t valóban felejtsd el (egyébként sem létezik OKJ-s filmrendezői képzés), kifejezetten filmrendezői egyedül az SZFE-n van nálunk, de ott nagyon kemény felvételik vannak... Nem akarlak megijeszteni vagy lebeszélni, de sajnos alaptudás nélkül normális filmiskolába nagyon nehéz bekerülni, elég magasak az elvárások felvételin és szerencse is kell hozzá (illetve még filmes magániskolákban félévenként százezrekért tanulhatsz ilyesmit, ha hajlandó vagy rááldozni...).

Erről rengeteget tudnék mesélni, mert én is filmes szakon vagyok, most csak azt mondom, nagyon jól gondold ezt át, mert egyrészt a filmezés nem ilyen egyszerű dolog, hogy elvégzel egy iskolát és ettől utána nagy filmrendeő leszel, másrészt pedig a filmipar eléggé rossz állapotban van most nálunk, külföldön pedig óriási a kompetencia... Tehát én azt javasolom, CSAK AKKOR gondolkodj ilyesmiban, ha te ezt nagyon-nagyon komolyan gondolod, nagyon motiváltnak és kreatívnak érzed magad, különben inkább afféle hobbiként, szabadidőben érdemes gondolkodni filmezésen és helyette inkább egy olyan szakon tanulni, amivel magabiztosabb helyed lesz a jövőben.

2014. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én ezt, hogy rendező szeretnék lenni, vagy, hogy legalábbis filmeket szeretnék készíteni, ezt ha szám szerint kell meghatároznom, egy jó 6-7 éve találtam ki, szóval még általános iskolás koromban és egyszerűen nagyon ragaszkodom ehhez. Régen jártam 2 évet az EMA-ba. Nem tudom, hogy hallottatok-e róla, az a Koltai Róbertnek a sulija volt. Elég problémás hely volt, mindenesetre ott annyira beleszerettem ebbe a filmes világba, és ha a kezembe kerül egy kamera mondjuk vagy megszervezhetek egy filmes felvételt a haverjaimmal, akkor leírhatatlan az érzés, amit érzek. Szóval lényegében azt akarom leírni, hogy ez nálam nem egy szimpla fellángolás, hanem tényleg szeretném, hogy egy fontos része legyen az életemnek, a filmezés, éppen ezért képtelen vagyok más szakma után nézni vagy ilyesmi. Úgyhogy komolyan gondolom a dolgot. :D
2014. jan. 13. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!