Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik éri meg jobban? (Bőv....

Melyik éri meg jobban? (Bőv. Lenn)

Figyelt kérdés

Levelező tagozatra menni, de akkor nincs diákkedvezmény semmire, viszont közel van, vagy nappali képzésre menni egy messze lévő városba, ahol kolesz, útiköltség, + a kaja fizetése.


Érveket, véleményeket, esetleg tapasztalatokat írjatok, kérlek.



2014. jan. 11. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A levelezőnek akkor van értelme, ha mellette tudsz munkát vállalni. Levelezővel nem lehet diákmunkázni, ezért én a helyedben azt mérlegelném, van-e lehetőség a lakhelyeden, a végzettségeddel (gondolom érettségi, de lehet, hogy van vmi szakmád már) munkát találni.
2014. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nincs egyik se, van még hátra 2 évem a gimiből, csak már elkezdtem nézelődni, hova lehetne továbbmenni, de amelyik szakot kinéztem magamnak, ott a közelebbi levelezős, a jó messze lévők pedig nappalisok. Tehát azt kéne kiszámolnunk, melyikkel járnánk jobban. :( Mondjuk a levelezős ellen az is szól, hogy ott nem tudok segítséget kérni a társaimtól vagy a tanáraimtól, és magamtól kéne megtanulni mindent, nem magyaráznák el.
2014. jan. 11. 16:20
 3/4 anonim válasza:
Szerintem attól függ, hogy mire jelnetkezel. Az első diplomám andragógia - itt fejben dől el, hogy mennyire vagy érett a tanuláshoz, önfejlesztéshez ezt könnyű és érdemes levelezőn elvégezni. Második diplomám kertészmérnök - levelezőn csináltam ezt is, de kár volt, mert csak átrugdostak mindenhol. Nekem nagyon hiányzott a gyakorlat, vagy a bővebb elméleti oktatás, amit száraz könyvekből nehéz volt megtanulni. Az első mellett könnyen tudtam dolgozni, a másik mellett szenvedés volt az életem. Azt is vedd figyelembe, hogy Te mennyire tudsz önállóan tanulmi, mennyire van hajlandóságod leülni, amikor nem "minden nap" csak a suliról szól. A nappalin viszont sokkal közvetlenebb a viszonyod a sulihoz, mert a levelezősöket nem tekintik teljes értékűnek és egy picit nehezebb is intézni a dolgaidat. - Saját véleményem.
2014. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Hát, igazából az Orvosi laboratóriumi és képalkotói diagnosztikai analitikus szakot néztem ki magamnak, amit Budapesten csak a SOTE-n tanítanak levelezőn, illetve a távolabbi egyetemeken nappalin. Budapestre járok fel minden nap (diósdi vagyok), így az helyileg tökéletes lenne, viszont a PTE-t néztem ki magamnak, (aminek ez a szaka Kaposváron van) mivel én így is elég nehezen tanulok magamtól, hogy a suliban elmagyarázzák, hát ha még nem magyarázzák el és segítséget sem tudok kérni... Viszont akkor kollégiumban kéne laknom és az útiköltséget is fizetni kéne, amit nem biztos, hogy csak úgy simán bírnánk anyagiakkal... A levelezősnél viszont ott van, hogy akkor nincs diákkedvezmény, kérdéses, hogy friss érettségivel kapnék-e munkát (ami ugye az egész levelezőnek az értelme lenne), + még akkor fizetni kéne a TB-t is, és eléggé megnehezítené az így sem könnyű tanulásomat. :( Tehát nagyon át kell gondolnom, hogy mi legyen. :( Nagyon szeretnék bekerülni erre a szakra, de ilyen lehetőségek közül nem tudom, melyik a kevésbé rossz... :/

2014. jan. 19. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!