Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kozepszintu erettsegivel be...

Kozepszintu erettsegivel be kerulhetek allamilag tamogatott iskolaba?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 15:05
 1/8 reptoid ***** válasza:
Be.
2014. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyi ponttal lehet alltalban?
2014. jan. 11. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy már kötelező legalább 1 emelt szintű érettségi ahhoz, hogy valaki bejusson az egyetemre.


Ha rosszul tudom, akkor természetesen be lehet jutni; az jut be, akinek van elég pontja, persze nem árt, ha valaki tesz előtte nyelvvizsgát is (a többletpont miatt).

2014. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet általánosságban beszélni; jogi karra vagy az orvosira ilyen 450 körül, amikor 500 a maximum pontszám, más helyekre már 300 ponttal is be lehet jutni. Az se mindegy, hogy hol szeretnél tanulni; vidéken alacsonyabbak a ponthatárok, mint Budapesten. A neten ezer+1 helyen fent vannak a régebbi évek ponthatárai.
2014. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
SZFE, BKF, ELTE-BFA eddig ezeket nezegettem, ezekbe a sulikba mennyire nehez bejutni? Meg erettsegi elott allok, mennyire kell belehuznom?
2014. jan. 12. 05:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Néztem a ZSKF-et kommunkikáció-,és médiatudomány szakra 88 a ponthatár. Ez lehetséges?
2014. jan. 12. 11:34
 7/8 reptoid ***** válasza:

Igen. Csak azt a képzést még nem neked találták ki, majd ha lesz diplomád, akkor mehetsz arra, hiszen az mesterképzés.

Olyanokat nézz, ahol a kódja A-betűvel kezdődik.

2014. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bejuthatsz emelt nélkül, a pontod számít. Érdemes egy felvételi tájékoztatót venni (interneten is nézegethetsz, de abban minden egy helyen van), abból mindent megtudhatsz. Van, hogy emelt szintű nélkül magasabb pont jön ki, mint emelttel, ez attól függ, milyen szakra mész, mik a tárgyi követelmények. Van, ahol két emelt is kell. Keress a neten egy pontkalkulátort, gondold át, hogyan mennyi pontod lenne, és vesd össze a lehetőségeket. Így könnyedén megtudhatod, hogy "jössz ki" legjobban belőle. A helyesírásodra viszont figyelj oda, mert a hiedelemmel ellentétben nem csak magyar szakon figyelik. Sőt. Ha egyszer állást keresel, ott sem nézik majd jó szemmel. Sok sikert a továbbiakhoz
2014. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!