Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen vélemények vannak a...

Milyen vélemények vannak a csecsemő- és gyermeknevelő-gondozó felsőfokú szakképzésről?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én ajkán végeztem tavaly ezen a szakon, a soproni NYME Benedek Elek pedagógiai karának volt a kihelyezett képzése, akkreditált felsőfokú OKJ szakképzés volt, 2 éves. [link]

Elég sok pszichológiát, pedagógiát tanultunk, de voltak egészségügyi tantárgyak is pl. anatómiai, gyermekgyógyászat, járványtan is, és művészeti tantárgyak (báb, ének, vizuális nevelés), de ezen kívül még volt sok más tantárgy is (pl. babamatematika, élelmezés tan stb.)


Gyakorlatok voltak óvodában, szülészeten és kórházi gyermekosztályon (bár ezeken a helyeken ezzel a szakmával nem lehet elhelyezkedni) és bölcsődében. Az összefüggő gyakorlat és a gyakorlati vizsga is bölcsődében volt.


A vizsga elég sok rétű volt.

Volt írásbeli vizsga, és szakdolgozatot is kellett írni.

A gyakorlati vizsgán egy bölcsődei gondozási szakaszt kellett húzni, pl. reggeliztetés, ebéd előtti tisztálkodás, szabad játéktevékenység.

Szóbeli vizsgán 25 tétel volt A B C D résszel, és volt a szóbeli vizsgának is egy gyakorlati része. Itt 20 tételből kellett húzni, és nagy részt konfliktus kezelés volt. És itt kellett megvédeni a szakdolgozatot.


Elég sok helyen ellehet helyezkedni ezzel a szakmával.

-bölcsőde

-csecsemő és gyermekotthon

-gyermekjóléti szolgálat

-családok átmeneti otthona

-fogyatékos gyermekeket ellátó intézmények

-gyermekfelügyelő


Nagyon szerettem a sulit is, és a gyakorlatokat is, csak jó tapasztalatom van róla. Szeptember óta dolgozom is, igaz nem bölcsődés korúakkal, hanem egy speciális iskolában vagyok gyermekfelügyelő. Ha van még valami kérdésed írj.

2010. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
-családi napköziben is dolgozhatsz, mint gondozónő (első voltam)
2010. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem lenne még kérdésem, mennyire veszik komolyan az éneket?
2010. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem annyira nagy baj, ha nincs jó hangod. Mi csak gyermekdalokat énekeltünk és furulyáztunk, viszont van elméleti része is, ami a kisgyermek zenei neveléséből, meg zene elméletből áll.
2010. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Senki el ne végezze! Nem lehet benne elhelyezkedni sehol!
2014. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!