Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a bankkártyával...

Mi a különbség a bankkártyával illetve a banki átutalással való fizetés között?

Figyelt kérdés
Interneten keresztül szeretnék jelentkezni egyetemre és ez a két lehetőség van a fizetésre. Esetleg melyik a praktikusabb?

2014. jan. 14. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Banki átutalás az, amikor bemész a készpénzzel a bankba, és átutaltatod egy adott számlára. Bankkártyás verzió pedig az, amikor otthon ülve a neten is át tudod utalni a bankkártyádról (ha van ilyen lehetőséged beállítva a bankkártyádhoz), de ha bemész a bankba a bankkártyáddal, ott is tudsz róla utalni. Tehát lényegében a különbség az, hogy az egyik esetben készpénzt utalsz el, a másikban pedig pár kattintással/gombnyomással a számládról utalsz.

Nem vagyok benne biztos, de talán bankkártyás netes utalással jársz a legjobban, mintha az olcsóbb lenne a másik lehetőségnél.

2014. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

elsőhöz + kérdezőnek


Ha veszek egy tárgyat a neten, és banki átutalással fizetem, akkor belépek a netbankomba és elutalom a pénzt AVAGY besétálok egy bankfiókba és elutalom a pénzt. Szóval az 1 és ugyanaz.



Ha bemegyek a tescoba és kártyával fizetek, akkor átadom a kártyát a kasszásnak, lehúzza, benyomom a pinkódot, és az a kártyás fizetés. Avagy ha a neten a kártya adatait adom meg, mint kártyaszám és CVC kód a kártya hátoldalán, az is kártyás fizetés.



Banki átutaláshoz netbank kell, avagy személyesen be kell menni egy bankfiókba. A bankkártyával történő fizetéshez, nem kell netbank, hanem a kártyán lévő adatokat kell megadni.


Így érthető remélem.

2014. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mind kettő választ, így már értem
2014. jan. 15. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!