Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ápolástan gyakorlat...

Milyen az ápolástan gyakorlat az orvostanhallgatóknak?

Figyelt kérdés

Nagyon várom már a gyakorlatot :)

Milyen az ápolástan gyakorlat?

Milyen osztályra lehet menni? Nem igazán tudom, hogy működik, ezért lehet, hogy butaság a kérdésem, de minden osztálynak van ápolási részlege? Például mehetek gyerekosztályra vagy a sürgősségi osztályra vagy az intenzív osztályra (ezek érdekelnének a legjobban)? Milyen teendőket kell elvégezni? Láthatok műtétet?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2014. jan. 16. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

arra az osztályra mész, ahová beosztanak.

mindent kell csinálni, ami az ápolással összefügg/pl. ágyáthúzás, mosdatás stb./ Természetesen nincs műtét nézés. /orvos lányom van/

2014. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárhova mehetsz, amit az egyetem elfogad (adott egyetem klinikái, kijelölt oktatókórházak, de igazából mindent meg lehet oldani :)). (Melyik egyetem amúgy? :))


Hogy melyik osztályra, az erősen függ a kórháztól is, megbeszélés kérdése (vagy ahova osztanak). Ahol voltam, ott forgórendszerben mindenhol kellett lenni, intenzív, szubintenzív, sürgősségi, "sima" osztály. De mondom, ez nyilván a kórháztól függ, mert az említett hely ugye specifikus volt (kardiológia kizárólag), szóval nem a belgyógyászat és a sebészet között ugráltam.


A teendők... nos, nálunk az volt a szitu, hogy voltunk úgy kb. 4 hétig. Vagyis le lehetett tudni 2 hét alatt is, hosszabb műszakokkal, de én ráhúztam még 2 hetet, és nem bántam meg! Az elején kulimunkákat adtak, amíg beleszoktunk (pelenkázás, ágytálazás, ágyazás, kajaosztás, vérvétel branülből, felügyelettel lázlapvezetés, betegkísérgetés). Ha az ember szorgalmas volt, akkor az első hét után már egy csomó mindent csinálhattunk, ezeket önállóan is lehetett, szúrhattunk vénát, köthettünk be infúziót, kötözés stb. De ez megint az osztálytól függ, egy sürgősségin orrvérzésig lehet barünt szúrni és vért venni, intenzíven meg inkább ágyaztál és lázlapot vezettél, de ott megtanulhattad pl. az endotrachealis tubus tisztán tartását vagy ilyesmit. Gyerekosztályról én sok jót nem hallottam, ott a töredékét lehet a dolgoknak csinálni... érthető okokból.


Ha sebészetre mész, miért is ne? :) Vagy szülészeten császárt :) Mondjuk azt nem tudom, hogy milyen közelségben engednek a műtőbe, én tudok olyanról, aki a végére kiharcolta, hogy bemosakodhasson és asszisztálhasson, de általában az a jellemző, hogy a tettszínen nem garázdálkodhatnak a medikusok, mert a műtősnő letépi a fejüket (még felsőbbéveseknél is sokszor).


Ha lelkes vagy (márpedig úgy tűnik :), akkor dolgozz szorgalmasan, és szerintem bárhol élvezni fogod, és látni is fogod azokat a dolgokat, amiket szeretnél, meg megengednek egy csomó mindent :) Csak ne húzd a szád, ha az elején kevésbé izgalmas az egész, nálunk a nagypofájúakat borzasztóan megszívatták a gyakorlaton. Szóval csak okosan és ügyesen :)

2014. jan. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Második: Debrecenbe járok egyetemre :) és ha van rá lehetőség, akkor a gyakorlatom is itt szeretném letölteni.

Azok alapján, amiket elmondtál, még jobban várom a gyakorlatot, szeretnék minél több dolgot elsajátítani :)

Szorgalmas leszek! ;) Köszönöm szépen a tanácsaid!

2014. jan. 16. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

minden osztálynak van ápolási részlege?

vissza kérdezek? Melyik osztályon nem ápolnak betegeket? Jah,hogy te a patológiára gondolsz?

2014. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem túl jól tettem fel a kérdést. Arra gondoltam, hogy vannak olyan osztályok, ahol nyilván beteget ápolnak, ahogy a többi osztályon is, de én nem tölthetem le ott a gyakorlatom. Azért is kérdeztem a gyerekosztályt, hogy ott le lehet-e tölteni az ápolástan gyakorlatot vagy oda nem engednek be engem orvostanhallgatóként.
2014. jan. 16. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan osztályra mehetsz, ahol van fekvőbeteg ellátás (sürgősségi, szülészet, sebészet, belgyógyászat stb.)

De majd neptunon keresztül kell jelentkeznetek, és ott ki lesz listázva hogy mik a lehetőségek. Onnantól kezdve már csak azon múlik milyen gyorsan kattintgatsz:)


Én szülészeten voltam ott a klinikán (én is dotés vagyok, ha ez eddig nem derült volna ki).

Ott is különböző helyekre osztanak be, van aki a szülőszobán segít, itt orrba-szájba nézheted a szüléseket, császárokat. Aki meg terhespatológián van ott sokat lehet vért venni, infúziót bekötni esetleg injectiot beadni. És persze ágyat húzni, kaját kell osztani stb.

Aztán 1 hét után kicsit bátrabbak lettünk, összehaverkodtunk az orvosokkal és mentünk különböző műtéteket, beavatkozásokat nézni (histerectomia, különböző laparoscopos műtéteket, abortust)

Intenzíven is lehet lenni, ott vénát lehet szúrni, lázlapot vezetni, meg még nem tudom mit ott nem nagyon voltam.

Nekem összességében pozitív tapasztalataim vannak, nagyon élveztem.

Bár hivatalosan az apolónők, műtősnők alá tartoztunk soha nem szóltak be nekünk. Ha menni akartunk műtétet nézni, elengedtek minket.

Legyél velük kedves, segítőkész és udvarias mert sokat lehet tőlük tanulni!

2014. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bocsánat kérdező.. de el vagy tévedve.. a gyerkosztláyon is kell ápolási munkát csinálni. Az ÁPOLÁSTAN gyakorlat pont,hogy az ápolásról és arról szól,ohgyan bánsz a betegekkel. Ahogy előttem orvostanhalgató kollegád megírta gíy van.
2014. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. jan. 16. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!