Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen alacsonyak volta régen...

Ilyen alacsonyak volta régen a ponthatárok?

Figyelt kérdés

Én értelmezek rosszul valamit? Hogy számították akkoriban, hogy a legmagasabb pont is csak 120 körül volt?

Például:


[link]



2014. jan. 16. 12:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat! A link nem jó, mert nem tudok úgy linkelni, hogy az iskola is benne maradjon.

Én éppen a Dunaújvárosi főiskola 2005ös évét néztem.

2014. jan. 16. 12:30
 2/6 anonim ***** válasza:
2005-ben még más pontrendszer volt.
2014. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert más volt a pontszámítás.


Sok évig volt a jól bevált 120+8-as rendszer, ami azt jelentette, 60 hozott pont, 60 szerzett pont (felvételi), volt ahol duplázni lehetett előbbit is, vagy csak utóbbit, 3 pont járt a középfokú nyelvvizsgáért, 5 a felsőfokúért és 3 pont kiemelkedő sportteljesítményért (de a 3-ért már olimpiai helyezés kellett).


Ezt váltotta fel 2005-ben a 120+24-es rendszer, ahol már a szerzett pont az érettségiből számolódott, a hozott pont ugyanúgy mint korábban, de csak a szerzett pont volt duplázható. A pluszpontoknál meg bejött az emelt szintű érettségi(7 pont volt azt hiszem), a nyelvvizsgákból pedig többet is be lehetett számítani (különböző nyelvekből, úgy értem), valamint többet értek, mint korábban (azt hiszem 7 volt a középfokú), és ezt 24-ben maximalizálták.


Néhány évvel később a 120+24-ből lett a 400+ rendszer, amit azóta több ponton is változtattak, pl. a szerzett pontok sávos számolása helyett pontonként kezdték számolni.

2014. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pl. nekem 2005-ben 128 pontom volt, 2008-ban (vagy 09?) újrafelvételiztem, ugyanez 426-nak felelt meg, a mostanit nem tudom, de lehet kicsit kevesebb a nem sávos számolás miatt.
2014. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, gondoltam, hogy valami ilyesmi lehet.

A 120+24es kicsit zavaros még nekem.

Melyik volt a szerzett és melyik a hozott pont?

Írtatok felvételit a főiskolán?

Hogyan lehetett duplázni?

2014. jan. 16. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A 120+24 azt úgy értettem, hogy 120 az alappont, 24 a maximum pluszpont (most ahogy 400+80, vagy 400+100 van, nem tudom épp mennyi). A hozott és szerzett az 60-60 lehetett maximum, az adta a 120-at.


Nem, már nem volt felvételi a főiskolán művészeti szakokat leszámítva, utoljára felvételi 2004-ben volt, de akkor sem mindenhol. A hozott pontból 50 a középiskola utolsó 2 évének 5 tárgyából jött össze, 10 az összes érettségi jegyből. A szerzett pont 2 érettségi tárgyból, ami adott szakra kellett, ezt lehetett duplázni, akkor a hozott pontszám nem számított, mert ennek a dupláját vették. A duplázás automatikus volt, tehát ha a szerzett duplája több volt a hozott + szerzett pontszámnál, akkor ez számolódott.

2014. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!