Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskolából van esélyem...

Szakközépiskolából van esélyem bekerülni egy (jobb) egyetemre?

Figyelt kérdés
Üdv! Gépészmérnök szeretnék lenni (BME-re szeretnék menni) viszont egy szakközépbe járok (ráadásul nem is gépész szakra). Egész jó tanuló vagyok, az osztályban benne vagyok az első három jó tanulóba, ezért sokan utálnak és piszkálnak is. Az iskola nem túl erős most félévkor a 30 fős osztályból 10 olyan van aki nem bukik valamiből. Van egy ismerősöm aki szintén oda szeretne menni gépész szakra, ő egy jó gimnáziumban van, két nyelvet tanul (én egyet), az egyikből már nyelvvizsgája is van, emelt szinten tanulja a matekot és a fizikát, én pedig nem. Ő olyan majdnem kitűnő én meg olyan négyes, de év végére egy 4,5-ös átlagot azért össze szeretnék hozni. Ezt így leírva szerintem nyílvánvaló, hogy kinek van több esélye bejutni. Szóval így lehet esélyem, vagy felejtős az egész?

2014. jan. 18. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Kitartással bármi elérhető.
2014. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Kitartással bármi elérhető."

Most ez szép, meg bizonyos esetekben igaz is lehet, de álljunk hozzá reálisan. Ebből az iskolából, ezzel az oktatási színvonallal mekkora esélyem van bejutni úgy, hogy olyan jelentkezők is lesznek mint az az ismerősöm akiről írtam a kérdésben?

2014. jan. 18. 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is szakközépbe jártam is bejutottam a választott egyetemre. Nyelvvizsgát te is csinálhatsz,az én nyelvtanárom konkrétan semmit nem tanított így szinte egyedül készültem fel rá. Emelt érettségit is csinálhatsz,és máris kivan használva az összes plusz pont.
2014. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
senki nem fog tudni konkrét választ neked mert nem ismeri a középiskoládat sem és téged sem. nyugodt lehetsz szakközépből is simán be lehet jutni a bme-re. (én közgazd. szakközépből mentem). Csak rajtad múlik, hogy mennyit tanulsz. Matek, fizika legyen sima ötös és szeressed őket, valamint az infóhoz is legyen valami kis affinitásod. Meg majd a későbbiekben feküdj rá a nyelvekre.
2014. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani,de most őszinteségre van szükséged.Ha be is jutnál,nem tartom valószínűnek,hogy bent maradsz.Nagyon sokat kell tanulni,kell az akarat,kitartás.Hányadikos vagy?
2014. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Üdv

Első éves gépész vagyok Miskolcon. Én villamsipari szakközépbe jártam és így jöttem ide. Az érettségim kitűnő lett , és ugyan még csak első éves vagyok , az eddigiek alapján szépen boldogulok. Szóval nem attól függ , honnan jöttél , sokkal inkább az egyéni kompetenciáktól.

Az elején kicsit furcsa , , hogy olyan gyorsan haladnak a tananyaggal , de utána belejön az ember és nem sokkal nehezebb minta középsuli , inkább csak szeretik hangoztatni h milyen nehéz , mert az mégis milyen jól hangzik..

2014. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A BME gépészre nehéz bekerülni nyelvvizsga meg emelt nélkül. De pl. OE-BGK-ra (ugyan úgy gépészkar)két ötös érettségi tárgyal (mondjuk matek, fizika) már lazán bent vagy és még lehet jobban is jársz.

De azt elárulom hogy a mérnöki karok a legnehezebbek közé tartoznak.

2014. jan. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez tudtommal csak tőled függ!Hajrá sikerülni fog! :)
2014. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!