Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az építőmérnök és az építészmé...

Az építőmérnök és az építészmérnök között mi a különbség?

Figyelt kérdés

A felvi.hu-n elolvastam a róluk írt jellemzést, de még mindig nem látom a kettő közti különbséget :/

Kérlek, segítsetek!:)



2014. jan. 19. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Építőmérnök utakat, hidakat tervez, építész meg házat, épületet.
2014. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az építőmérnök lefele épít az építészmérnök pedig felfele(egyszerűbben).
2014. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az építész amúgy szimpibb, csak nem tudom h milyen "képességek" kellenek oda. Rajzolni szeretek (meg tudok is, de azért nem művészien-embert nem tudok), matekot, fizikát is szeretem :)

Meg milyen érettségi kell? (-van szóbeli is?)

2014. jan. 19. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Az építészmérnöki szakon nagyon sokat kell rajzolni és makettozni. Tehát, ha oda akarsz menni nagyon jól kell tudnod rajzolni. Viszont a matek-fizika nem olyan vészes.

Az építőn sokkal kevesebb rajz van, viszont rengeteget kell számolni, mert matek-fizikára épül elsősorban.

Az építész házakat tervez. Az építőn sokkal több irányba szakosodhatsz. Mehetsz szerkezeti, infrastruktúra és földmérő szakirányra is.

2014. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mondjuk az építő azért nem tetszik, mert az ilyen híd/alagút tervezés számomra nem volna "izgalmas", érdekes... :/
2014. jan. 20. 00:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Építőmérnökök mélyépítéssel foglalkoznak: Tehát minden más az épületeken kívül (út, híd, alagút, stb.) Átfedés az épületek statikai tervezésében van. Mivel az magasépítés, de mégis az építőmérnökök feladata.

Építészmérnökök értelemszerűen magasépítéssel foglalkoznak :)

A két vonalon belül pedig mindkét szakmában rendkívül sok szakosodási lehetőség van. Lehet kivitelezésben dolgozni: építésvezetőként, az előkészítésben részt venni (ütemterv készítés, költségvetés készítés), egy építőipari terméket forgalmazó cégnél szakértőként dolgozni, tervezni, stb. Még szakmán belül is az van, hogy amihez ért az egyik, nem biztos, hogy a másik is.

Építészmérnökin valóban sokat kell rajzolni, de egy alap kézügyességgel ez a fajta rajzolási mód abszolút tanulható. Nem baj, ha nem tudsz embert rajzolni. A felvételi matek, fizika és rajz alkalmassági vizsga. Az alkalmasságin meg kell felelni (50%-ot elérni). Érdemes beiratkozni az egyetem által szervezett előkészítő tanfolyamra és akkor biztos nem fog meglepetés érni

2014. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az építész szak melyik sulin a legjobb? Én azt hallottam, h a BME, de az a baj, h nem pesti vagyok, így azokra a rajzos órákra nem biztos, hogy tudnék járni( bár még van 3 évem a gimiből...) :)
2014. jan. 20. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:
BME-n a legjobb, igaz az oktatáson ott is van mit reformálni. Úgy tudom heti 1-szer van rajz óra. Ha heti egyszer megtudod oldani, hogy feljösz Bp.-re, akkor tedd azt.
2014. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!