Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol jobb a gépészmérnöki...

Hol jobb a gépészmérnöki képzés: Óbudai Egyetem vagy Szent István Egyetem?

Figyelt kérdés

Döntenem kéne e két egyetem közül. A SZIE annyival hátrány nekem, hogy nem Budapesten, hanem Gödöllőn van.. És kb. 40 perc HÉV-vel Pestig.

Úgy hallottam, hogy az ÓE-n a gépészmérnök képzés jó. A SZIE-ről semmit nem tudok.


2014. jan. 19. 16:17
 1/6 anonim válasza:
A SZIE-GÉK képzés is jó, én oda járok. Kartársaim szerint, akik OE-ről jöttek át, könnyebb az iskola itt, Gödöllőn, miközben a diploma munkapiaci értéke hasonló az Óbudaihoz, szóval tudom ajánlani.
2014. jan. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én SZIE-GEK második évfolyamát taposom, és az egyetemi oktatás nagyon jó. A társaság, és a környezet is.

Azok akik az OE-ről jönnek át, azt hiszik hogy könnyebb lesz, de csak az első évben lesz az. A SZIE-nek több tapasztalata van a GEK oktatásban, a tanárok általában jó fejek. Nézd meg a SZIE-GEK youtube csatornáját, ott vannak érdekes, és jó anyagok az oktatással kapcsolatban (is).

Úgyhogy csak ajánlani tudom ;)

2014. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A SZIE egy komoly egyetem, Óbuda pedig egy csomó régi gyenge főiskola konglomerátuma, amik most egyetemnek hívják magukat, mert van egy informatikai karuk,ami megüti az egyetemi mércét. Gépészmérnök vonalon persze a BME az igazán jó, de az elégé nehéz is.
2014. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy főiskolák voltak, de a szakterületükön a legjobbak.


Én a SZIE-re járok, végzős gépészmérnök vagyok. Jártam a Kandóra is, mert akkor még azt hittem, hogy villamosmérnök szeretnék lenni, de tévedtem:) A KAndón egyáltalán nem vészesek a követelmények, sőt, egészen lightos is. Ha a Bánkin is ez a helyzet, akkor az első válaszoló kartársai füllentenek, hogy könnyebb a SZIE mint az OE.

2014. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"egy csomó régi gyenge főiskola konglomerátuma, amik most egyetemnek hívják magukat, mert van egy informatikai karuk,ami megüti az egyetemi mércé"


Ez egy égbekiáltó hazugság! Én pl. oda járok a Kandóra, és ezek az intézmények ÖNMAGUKBAN is megállták a helyüket. Nálunk BSc képzésen több tanár a BME-re jár MSc-seket oktatni, és el is mondja hogy nálunk BSc-n ugyanazt kéri, amit ott MSc-n.


Szóval már a feltételezés is sértő, hogy gyenge lenne...


Még egy igen érdekes adat: Az eduline és HVG felmérései szerint majdnem dupla annyi hallgató dolgozott teljesállású mérnökként már a BSc képzés alatt az ÓE-n, mint a BME-n.... szerintem ez nagyon sokat mondó adat. :)

2016. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es:


Nem inkább azért hagytad ott a kandót, mert nem bírtad? :)

Egyébként szakiránya válogatja...általában véve is óbudán minden könnyebb mint józsefvárosban, de a mikro szakirányról ez nem mondható el.

2016. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!