Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha passzívon vagyok, akkor...

Kezdő bróker kérdése:

Ha passzívon vagyok, akkor vállalhatok-e diákmunkát, a matrica 13/14 1 félévre vonatkozik, többi lent?

Figyelt kérdés

A holnapi nap folyamán 2014.01.21 lehet passziváltatni egyetemen, viszont a diákigazolványom lévő matrica március 31-ig érvényes. Ennek ellenére ha én most passziváltatok, akkor vállalhatok-e diákmunkát diákszövetkezetnél? Viszont a diákszövetkezetnél elég ha felmutatom a diákigazolványomat. Ütközik-e valamilyen akadályba?

Ha passziváltatom magam, s van még érvényes diákom márc 31 ig vállalhatok-e diákmunkát?



2014. jan. 20. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég csak a diákot megmutatni, akkor dolgozhatsz március 31-ig. Ellenben ha kérnek hallgatói jogviszony igazolást, akkor már nem.
2014. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Diákszövetkezetnél beiratkozáskor kell egy érvényes diákigazolvány, valamint minden félév elején kérnek egy érvényes jogviszonyigazolást (MŰISZ-nél legalábbis így van). Amíg még ez a félév van, addig fogsz tudni dolgozni, utána valószínűleg nem. Illetve lehet, hogy diákszövetkezettől függ, hogy a diákigazolvány érvényességi idejét nézik, vagy azt, hogy tényleg aktuálisan ott tanulsz-e (azaz jogviszonyigazolást kérnek).
2014. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen segítségeteket. Akkor bízom a legjobbakban, hogy márc 31 tudok dolgozni.

Az törvénybe ütközbe, vagyis csalásnak minősülne ha kérnék most egy iskola látogatási papírt, s majd azt követően passziváltatnám magam?

2014. jan. 20. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elviekben működne a dolog, a gyakorlatban viszont nem fog, mert már nem valószínű, hogy kiállítanak neked a jogviszony igazolást. Persze egy próbát megérhet.
2014. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ment a pozitív köszönöm szépen, bár a legtöbb irodába elég ha csak a diákigazolványodon lévő matricádat felmutatod azt írják.
2014. jan. 20. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nekem azt mondták, hogy egy új jogszabály miatt elég csak a diákot megmutatni, így aki már lediplomázott, az is dolgozhat diákként addig, amíg érvényes az igazolványa.


Én konkrétan idén egyáltalán nem kértem semmilyen papírt az egyetemről és csak lefényelték az igazolványomat.

2014. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!