Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű informatika...

Emelt szintű informatika érettségin a html formázásokat kell használni vagy amit lehet megoldhatok CSS-sel is?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömet készítem fel érettségire, én ebből sose érettségiztem. Honlapkészítésnél bizonytalanodtam el, hogy egy HTML(4.01) tag lehetséges tulajdonságait kell-e használni vagy CSS-sel is megoldhatom-e a feladatot. Példa:

táblázat cellamargóra van css-ben egy megoldás:

td{padding: 5px;} és a html tagnak is van tulajdonsága rá:

<table cellpadding="5">...</table>


VAGY

középre igazítást a <center> tag nélkül meg szabad-e oldani?

A html-s megoldást már nem szokás használni, annál is inkább, mert a html5 szabványban el is tűntek, ezt és sok mást évek óta CSS-sel szoktak megoldani.

Az érettségi viszont egy 2000 előtti szinten van ragadva. Kérdés hogy vajon aki CSS-sel oldja meg azt, amit html-lel is lehetne, annak levonnak-e?



2014. jan. 21. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vonnak le, mivel a feladat weblapszerkesztés, és nem HTML-szerkesztés. Ez megoldható WYSYWIG szerkesztővel, jegyzettömbbel, vagy olyan programmal is, ami öntevékenyen telepakolja CSS-sel.


Ezzel szemben láttam olyan embert, aki nem is szólt a tanárnáka, hogy jelentkezett érettségizni, nem is kérdezett semmit, aztán megcsinálta Wordben. Ő pontokat veszített, mert a Word nem volt képes pontosan megoldani a feladatot, de azért elég sok pontot megszerzett. Nem követendő.


Weblapszerkesztést a mai színvonalon nem lehet számonkérni az érettségin, mert ott kezdődne, hogy készíts egy adatbázist, és írjál hozzá scripteket...

2014. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, nem is a mai szintet kérném jQuery-vel.:)

De azért a css2 szabvány ismeretét elvárnám.


Mindegy, de ha többen is megerősítenek, akkor én csak örülök, mert nem szeretek olyat tanítani, aminek nincs értelme. Egyébként notepad++ ban tanulunk, mert bár lehet html editorban készíteni, így talán az is meg marad, hogy mit miért kell úgy csinálni ahogy.


A wordot megtiltottam a gyereknek és megértette, hogy miért nem jó.


Neked tapasztalatod van, vagy ezt honnan tudod?

2014. jan. 22. 01:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég jelentős tapasztalatom van, és ismerem a szabályozást is.

Egyébként meg sokat segít a pontozási útmutatók olvasgatása, abból meg lehet érteni, mit értékelnek, és mit szankcionálnak a javításnál.

2014. jan. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem ne bonyolítsátok túl, MS SharePoint Designer-rel simán meg lehet csinálni a közép- és emelt szintű feladatsorokat egyaránt. Nagyon gyors és egyszerű, érettségire bőven elég. Kb 15 perc szokott lenni nekem, mikor gyakorlok. Ráadásul szinte semmi különbség nincs a közép és az emelt között weblapnál, max annyi, h emeltnél bele kell túrni ritkán a html kódba, de nagyon elemi dolgokat.
2014. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már ugyan túl vagyunk a dolgon. De gondoltam tanítok valami használhatót is, például html5-öt és nem 4.0.1-et.


Olyan szomorú, hogy az érettségi informatikából is olyan tudást ad, amire még egyetemen építkezni sem érdemes. Ezzel lehetett volna több az én órám. :)


Én is kiegészítettem az ösztöndíjat egyetemen a honlapok készítéséből, gondoltam adok egy ilyen mankót.

2015. jan. 16. 19:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Félreérted, az érettségi nem ad tudást, hanem számonkéri a tudást. :-)

Most már ott tartunk, hogy a korábbi kevéshez képest is drasztikusan csökkenő óraszámban lehetetlen felkészülni az érettségire.

Egyébként meg az egyetemeken a programozás a hangsúlyos, nem a webszerkesztés, és bármilyen szintű tárgyi tudásra lehet alapozni, ami mögött informatikai gondolkodásmód van. Ha nem tudja valaki a CSS-t, majd megtanulja, amikor szüksége lesz rá. Nem ez a lényeg. (Ettől függetlenül elég fölöslegesnek tűnik statikus weblapok készítéséből érettségiztetni.)

2015. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!