Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzést kell elvégezni...

Milyen képzést kell elvégezni ahhoz, hogy autódiagnosztikával foglalkozhassak?

Figyelt kérdés
Illetve hol tanítják meg az autódiagnosztika rejtelmeit?

2014. jan. 22. 11:50
 1/2 anonim válasza:
Autótechnikus vagyok, ezt a képesítést az autószerelő vizsga után tettem le. Autószerelő képesítéssel lehet autót diagnosztizálni, de a diagnosztika nem annyit jelent hogy rádugod a számítógépet és az megmondja hogy mi a kocsi baja, sokszor nem olyan egyszerű mint ahogy azt sokan hiszik. Pl: bejön az ügyfél, azt mondja hogy nincs vagy ingadozó az alapjárat (ne egy Ladára gondolj, hanem pl egy mai, sokszor fölösen elektronikával telepakolt autóra). Beírja a "híres okos számítógép" ezt: alapjárati szabályzás (és ez csak egy hiba). Ahoz, hogy az alapjárat normális legyen, egy csomó elektronikus jeladónak/szabályzónak/beavatkozónak kell jónak lennie, a mechanikus dolgokról nem is beszélve. Ahoz hogy ezeket mind végigbogarázd, kimérd és meg tudd állapítani a hibát HAMAR (mert az összes ügyfélnek tegnapra kell az autó), alaposan kell ismerni az egyes motortípusokat, jeladókat stb és legalább 2-3 teljes év gyakorlat kell a NORMÁLIS diagnosztikai berendezésről nem is beszélve. A futómű és a fékrendszer hibamegállapítása könnyebb, DE ha ezeken összeszereléskor hibázol, valaki/valakik megsérülhetnek vagy meg is halhatnak.
2014. jan. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Szerinted hol érdemes autószerelést tanulni illetve te hol tanultál? Az Autóelektronikai műszerész képzés nem áll közelebb a diagnosztikához? Azt találtam még amíg nézegettem utána.

Természetesen eszemben sem volt lebecsülni a szakmát vagy könnyűnek gondollni... Nagyon érdekelnek az autók és az elektronika is. Jelenleg programozóként dolgozom, és valahogy a kettő vegyítéséből jutottam el ehez a szakmához, csak nem tudok sokat róla...

2014. jan. 26. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!