Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben különbözik a humánkinezi...

Miben különbözik a humánkineziológus a fizioterapeutától?

Figyelt kérdés
E kettő között vacilálok, mert mind a kettő érdekel, csak úgy értettem, hogy nagyon hasonló dologgal foglalkoznak, Semmelweis egyetemre mennék továbbtanulni, szerintetek melyiket érdemesebb elkezdeni pénz és álláslehetőség szempontjából?

2014. jan. 22. 16:07
 1/1 B_b válasza:
Szia! Egyértelműen a fiziopterapeutával jársz jobban minden szempontból! Hasonlónak tűnnek, és a képzés alapjai hasonlóak is (anatómia, funkc. anat, stb.) de a humánkineziológus inkább sportolókkal, sportmozgások elemzésével, ill. sportolók rehabilitációjával foglalkozik. Ezt is egy ergometriás laboratóriumban futógép mellett. Egy tanár egyszer ezt mondta a szakról: M.o.-nak két humánkineziológus kell, ha az egyik megbetegszik, akkor valaki tudja helyettesíteni. Ennyit az álláslehetőségekről :) Ráadásul, amikor én végeztem, pár éve, akkor még valamilyen akkreditációs szám hiányzott ahhoz, hogy jogosultak lehessünk arra, hogy emberekkel dolgozzunk (gyógytornát tartsunk, stb.). Szóval menj fizióra szerintem! Remélem még nem volt késő a válaszom!
2014. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!