Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek továbbtanulni és...

Hova menjek továbbtanulni és milyen szakra, hogy egy nagy cégnél el tudjak helyezkedni? Jog, szociológia, államigazgatás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemen továbbtanulni, csak sajnos nem tudom, hogy mi éri meg. A humán tantárgyak az erősségeim, érdekel a politika. Egy biztos állást szeretnék majd, egy nagyobb cégnél, ahol jól fizetnek és juttatásokat is biztosítanak.

Szóba jöhet az Elte jogi kara, a Társadalomtudományi kara, a Pázmány Péter jogi és a Corvinus egyetem, államigazgatási kara.

Melyikkel tudok a legjobban elhelyezkedni és a legtöbbet keresni? Ha szociológiát tanulok, ha jogot, ha társadalomtudományt, vagy ha államigazgatást?

Ha például egy nagy vállalathoz szeretnék bejutni, akkor jogásznak kell tanulnom? Úgy gondolom szeretnék a jövőben egy céget jogi szempontból képviselni, ha ezzel jobban lehet keresni. Ehhez melyik egyetemet vagy melyik kart válasszam?

A Corvinus egyetem például nekem nagyon szimpatikus, ha államigazgatáson végzek, be tudok kerülni egy olyan állami céghez, amely a legprofitozóbb cégek egyike?



2014. jan. 23. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:

neked a jogász szakot célszerű választanod

(tekintettel az általad leírtakra)


az igazgatásszervező (államigazgatási) szakot én nem ajánlom


(ott is jogot oktatnak főleg, de általános jelleggel, és inkább jogászt vesznek fel egy adott pozícióra, mintsem igazgatásszervezőt; különben is a többség, aki itt végez, folytatja tanulmányait jogász szakon,


plusz: ezzel a szakkal szinte csak a magyar államigazgatási, közigazgatási rendszer lesz az, ahol elhelyezkedhetsz...jogival meg itt is, meg ott is: tehát magánszféra is, meg állami is)


a szociológia meg már szóra sem érdemes

(nagyon érdekes, hasznos, nehéz képzés, de nem lehet vele elhelyezkedni, tulajdonképpen "semmit" nem ér,

akkor érdemes elvégezni, ha már van egy erős alapdiplomád,

és érdekel a téma (hobbiként)

2014. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!