Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendszergazdai okj-t mely...

Rendszergazdai okj-t mely egyetemi szakoknál számítanak be?

Figyelt kérdés

Mely szakoknál ér plusz pontot, esetleg van olyan, ahol bizonyos órákra nem kell bejárni?


Egyetemre szeretnék majd menni, de nem vagyok biztos a pontos szakban.. -informatika érdekel- és nem a legjobb tanuló vagyok, ezért úgy döntöttem, előbb okj-ra megyek (tapasztalatszerzésnek+szakma miatt/ nem tudom, egyetemen mennyire kemények az infós szakok, vagy nem unnám-e meg).


Szóval OKJ mellett döntöttem. (Rendszergazdain gondolkodom.)

Viszont úgy tervezem, ha beválna, mennék utána egyetemre.. ezért érdekel, jó alapozás lenne-e.



2014. jan. 24. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Abszolút semmi köze nem lesz sem a programtervezőhöz, sem a mérnökinfóhoz.
2014. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, hogy informatikai rendszerekkel, programozási nyelvekkel, és hálózati ismereteket is tanítanak okj-n, amire egyetemen lehet alapozni több szakon is.


De sajnos nincs ismerősöm, aki ilyen területen tanulna, esetleg dolgozna.. szóval ha tévedek világosítsatok fel.

2014. jan. 24. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod a mérnökinfó bsc tárgyait, tananyagait.


Azért nem jó "alapozás", mert a bsc első 3-4 féléve amúgy is alapozás, csak inkább elméleti. Utánna viszont már megengedhetik maguknak hogy magasabb szinten közelítsenek mind az informatikai rendszerekhez, mind a hálózatokhoz.

2014. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2014. jan. 24. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!