Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon tanácstalan vagyok....

Nagyon tanácstalan vagyok. Mennyi idő alatt tudnék felkészülni emelt biológia érettségire? Vagy válasszak másik pályát?

Figyelt kérdés

Sajnos még csak most tudtam meg, hogy mi is akarok lenni, hogy hova menjek tovább tanulni. Erdőmérnökire mennék, mert ez tényleg érdekelne. Kellene hozzá egy emelt biosz érettségi, de már csak 3 hónapom van a suliból és mellette ott van még 3 érettségi tantárgyam, nem szeretném lerontani. Most várjak még egy évet az egyetemmel és addig tanuljak bioszt? Tetszik még a műszaki földtudományi is Miskolcon. Az is érdekel, de félek, hogy megbánnám ha már ott vagyok, hogy bioszt kellett volna inkább tanulnom. Azt se szeretném ha netán várnék még egy évet, és felemelnék a ponthatárt, vagy még egy emeltet kérnének.

L/18


2014. jan. 26. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor ne keress másik pályát, készülj fel jövőre a biológia emeltre. Abból nem lesz semmi hátrányod, ha egy évvel később kezded el az egyetemet. Addigra már túlleszel az érettségiken is, és látni fogod, hogy esetleg szükséges-e bármelyiken javítani - azt is megteheted a biológia emelttel együtt.
2014. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Az embernek egyetemen egy szemeszter során (ami 14 hét + 6 hét vizsgaidőszak) jóval több anyagot kell megtanulnia, mint amennyi a középsulis biosz anyag.

Ha érettségi után fél-1 évvel meg tudja az ember csinálni, akkor fél-1 évvel korábban miért ne tudná?

Ahogy egyetemre megy az ember, nem kap hirtelen vmi csodálatos, különleges képességet arra, hogy többet tudjon megtanulni.

Tehát ezek szerint lehetségesnek kell lennie, nem gondolod?

2014. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 26. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok sikert a felkészüléshez és az érettségihez is!:)
2014. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. jan. 28. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!