Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen átlaggal lehet bekerüln...

Milyen átlaggal lehet bekerülni andragógia szakra és mely tantárgyak számítanak leginkább?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és szeretnék andragógia szakra jelentkezni, viszont nem vagyok kifejezetten jó tanuló és szeretném ha azok akik felvételiztek már ilyen szakra vagy csak tájékozottabb ezen a téren, nyújtanának némi segítséget! Előre is köszönöm!
2009. dec. 4. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

andragógiára minusz IQ-val és minusz pontokkal lehet bejutni.

ne akarj andragógia szakos lenni.

ez ilyen büfészak, nem tudsz majd elhelyezkedni, nem ér semmit az egész.

inkább keress vmi más szakot, ami értelmes és hasznos, biztos találsz majd olyanokat is ami érdekel, és nem kell sok pont hozzá.

aki jót akar neked,az nem fogja hagyni,hogy andragógiára menj, de nem kötelező rám hallgatni. És elnézést,hogy így lehúztam a szakot, gondolom jönnek ide majd andragógia szakosak is írni hogy milyen jó a szakjuk.

2009. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
írj privit andragógia szakos vagyok.
2009. dec. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

1.válaszoló!


kérlek írj min.5 tárgyat amit tanulunk andragógián,saccold meg hány vizsgánk van,milyen gyakorlatot végzünk,és félév közben hány beadandót/referátumot kell elkészíteni..


amúgy nyilván te ide jártál,csalódtál a szakban,ezért írsz ilyeneket,mert ugye ilyen meg nem kérdőjelezhető módon "tálalt" véleményed csak ez esetben lehet....


tényleg válaszolj a kérdésekre,akkor majd esetleg igazat adok neked.



2.válaszoló voltam

2009. dec. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

nem jártam andragógiára, Isten ments.

Egyébként tanárok mondják, hogy két szakra nem engedik a diákokat tovább tanulni, és az egyik az andragógia.

Bocs, de nekem is volt sok vizsgám, sok zh-m, terepgyakorlatok, volt, mikor egy nap írtam 5zh-t és akkor még csak hétfő volt, és ezeken felül kellett beadandókat csinálni. Nálunk a zh-időszak nem decemberben kezdődött hanem már októberben és örültem a vizsgaidőszaknak,mert akkor nem kellett reggeltől estig padban ülni, pedig a vizsgák is kemények voltak. Ha oda jártál volna ahová én, feladtad volna első hónapban, vagy ha nem,akkor még a vizsgaidőszakig sem jutsz el, ha már az andragógiát nehéznek találod.

Nekem két szakom volt, nem is könnyűek, szóval engem kell kioktatni arról, mi a nehéz.

De te nyilván jobban tudod, andragógia szakos.

Egyébként a hasam szoktam fogni a röhögéstől, mikor ilyen könnyű szakosként,mint te, elkezdenek beszélni arról,hogy nekik milyen nehéz. Ja és azt is szeretik hangoztatni, hogy az milyen egy jó szak ahelyett, hogy beismernék, az andragógia arra jó, hogy lógasd a lábad néhány évig ,,én felsőoktatásban tanulok" címen. Gratulálok hozzá.

Remélem a kérdező jobban utánanéz ennek a szaknak és nem dől be a sok hülyeségnek. Remélem, hogy átgondolja még egyszer, mert ez egy fontos döntés és ha lehet,inkább talál magának valami mást, aminek értelme is van.

Részemről végeztem, nem akartam megbántani senkit sem, de úgy látom valaki túlságosan a szívére vette. Azt szokták mondani,akinek nem inge, ne vegye magára.

2009. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kedves válaszolók (főleg 1-es)

Elég nehéz elhinni, hogy főiskolára jártok, mert ilyen óvodás szintet nem hinném, hogy ott tanítanak. Egymásra licitáltok, hogy ki milyen okos, és mennyit tanul? Az 1.válaszoló nagyon büszke lehet magára. A sok tanulástól lett ilyen beképzelt stílusa?

2010. febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem, nem a sok tanulástól. Viszont kiborító tud lenni, mikor valaki egy pillekönnyű szakra jár és előadja, hogy az milyen nehéz. Kiborító és vicces is egyben, mert az embernek tisztában kellene lennie azzal, hogy amit tanul kb. milyen nehézségű. Ha valaki értelmi szintje az andragógiáig ér fel, hát csak rajta. De ne hozza magát kellemetlen helyzetbe azzal, hogy azt mondja neki milyen nehéz, mert ki fogják nevetni.
2010. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
35%
De még mindig nem értem, miért kell bárkit is fikázni, azért mert tanul egy főiskolán? Tök mindegy, milyenen, legalább használja az agyát! És hiszem, hogy a diplomák számától, milyenségétől függetlenül lehet valaki emberileg sekély, mert IQ-t nem lehet könyvekből tanulni. (egyébként nem andragógiára járok)
2010. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként tanárok mondják, hogy két szakra nem engedik a diákokat tovább tanulni, és az egyik az andragógia. "


Én meg mikor egyik kedves tanárom kérdezte, hogy mit akarok majd tanulni, mondtam, hogy andragógiát, felnőttképzést, ő ezt mondta: "Jaaa, az engem is érdekel, én is gondolkodok rajta!"


Te is csak azért mondod ezt, mert ezt hallottad másoktól, önálló véleményed NINCS. Ezt mondták, kész, úgy is van. Tipikus agymosós eset, mindegy.


Én majd köv.évben fogok jelentkezni valszeg erre.

Hogy válaszoljak is, számít a magyar vagy töri+ idegen nyelv.

19/L

2010. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!