Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakács középiskolával mire...

Szakács középiskolával mire lehet tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Csak gazdaságot és turizmust vagy más irányzatokat is meglehet pályázni? És tegyük fel szóval tényleg "tegyük fel" szakácsról mondjuk Állam és jogtudomány karra szeretnék tovább tanulni, ahhoz mire van szükségem? Az ilyen helyeken nézik a diplomát vagy csak felvételit?

2014. jan. 28. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Felsőoktatási felvételihez az érettségi eredményeket és az év végi jegyeket nézik, baromira mindegy, hol végeztél, pont telibe leszarják. Gondolom nektek is ugyanúgy volt matek, történelem, magyar, idgeen nyelv óra stb. Akkor meg mi a kérdés?

felvi.hu -n informálódj

2014. jan. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Felvi.hu-n tudod megnézni, hogy az egyetemek/főiskolák egy szakaira milyen tárgyakat néznek a felvételi pontok beszámításához. Az sem elképzelhetetlen, hogy újra kell érettségizned emelt szinten.

Példának belinkelem a BGF-Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar tájékoztatóját.

[link]

2014. jan. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval akármilyen középiskolával tovább lehet tanulni akárhova? Felvételi viszi a pálmát? Amúgy szakács középiskolával elég szegényesek a tantárgyak. Igaz én Szabadkai vagyok (Szerbia) és itt 3 éves a szak. de Befejezem a negyediket külön és utána gondoltam vagy németbe vagy magyaroknál tovább tanulni. És ez érdekel, hogy miután különböztetik meg vannak egy sima felvételivel ellehet jutni bármilyen főiskolára?
2014. jan. 28. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ez a szakácssuli szakmunkás jelent, aminek a végén nem teszel érettségit, akkor nem kerülhetsz be.
2014. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És érettségit nem lehet valamiféle különbözetivel letenni? Ennek még utána járok, hogy a 4dik fokozaton van e érettségi. Mert 3. csak diploma munkát igényel.
2014. jan. 28. 14:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy utána kérdeztem és lehet mindent, csak akarni kell. 3év a diplomamunka meg a vizsga, utána 4. fokozat ott magyar matek érettségi és a szakvizsga megint csak. Utána ugyan olyan teljes értékű iskolának számit mint a többi. Csak nehezebb lesz a felvételi a továbbiakban. Viszont ha megerőltetik megy az.
2014. febr. 2. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!