Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az Msc képzés...

Mi a különbség az Msc képzés és a posztgraduális képzés között?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
posztgraduális az a doktor(phd) képzés
2014. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ;)
2014. jan. 29. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
A posztgraduális képzés az egy bármilyen diplomára épülö. Diplomát nem adó képzés. Nem a doktori. Pl szakközgazdász képzés wtb . Feltétele az alapdiploma
2014. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. febr. 10. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Két rossz választ kaptál.

posztgraguális képzés:felsőfokú tanulmányok befejezését követően a második, esetleg harmadik diploma, tud. fokozat megszerzésére irányuló képzés

Tehát ez gyűjtőfogalom minden beletartozik amit ez első diploma után tanul valaki és a képzés a már meglévő diplomára épül.

Egyébként a szakirányú továbbképzéseket szokták másoddiplomának hívni. Diplomát ad az ilyen képzés is, de fokozatot nem.

Mesterképzés az a posztgraduális képzés ami magasabb fokozatot ad, mint az alapdiploma.

Doktori képzés is posztgraduális képzés..csak ott a bementeti feltétel a mesterdiploma...

2014. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,de azokat amiket bekopiztál ide én is megtaláltam és pont ezért irtam ide mert nem értettem.A kérdés lényege az lett volna,hogy a KÜLÖNBSÉG mi köztük.
2014. febr. 17. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg nem érted..

posztgraduális képzés MINDEN diploma utáni képzés ami a diplomára épül..

Tehát az MSC egyfajta posztgraduális képzés a 3 félé közül..

2014. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na így már oké
2014. febr. 21. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!