Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Marosvásárhelyi Orvosi! Nehéz...

Marosvásárhelyi Orvosi! Nehéz bejutni?

Figyelt kérdés
Olvastam az egyetem honlapján, hogy tesztes felvételi van + tanulmányi átlag 10% + érettségi átlag 10%! Kérdésem pedig az lenne, mivel nekem se biológiából se kémiából nincs erettsegim és a választott tárgyal a földrajz volt, érdemes e jelentkezni a teszt megírására? Szükséges, hogy legyen biosz-kémia erettsegid? Nagyon nem szeretnek újból ráadásul emelt szinten...ha esetleg bekerülnek át kérhetem e magam magyar egyetemre? Hmmm...ez konkrétan a magyar felvételi rendszer kijátszása lenne...(közben magamban gondolkodom:)) ....

2014. jan. 30. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem szükséges a biosz-kémia érettségi csak az érettségi átlagod számít 10%-ot és 90% a felvételi jegy ami kémia/biosz/fizikából van? Ha van még kérdésed írj privátba nyugodtan én is oda készülök csak gyógyszerészetire
2014. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne.
2014. szept. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A bejutási jegy úgy van h 90% a felvetli jegy+10% az érettségi és mindegy h miből van érettségid mert ismerek olyanokat akik humán szakról jöttek gyógyszerészetire és most már harmad évesek. Az átvétel engem is érdekelne de ahogy hallotam nagyon nagy szerencséd kell legyen h átvegyenek állami helyre
2014. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok attól függ h miből szeretnélm felvételizni? bejutni csak államira van esélyed mert a tandíjas helyeket média alapján szokták kiosztani és általában azt a románok kapják meg. ha még van kérdésed írj nyugodtan privátba.
2014. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Becarás, hogy ott csak így megy, én meg vért könnyezek az emelt biosz és kémiaérettségiért...
2014. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a tesztes konyvrol nem tud senki semmit? Milyen idonkent valtoztatjak ??en 11-es vagyok, oda keszulok es lassan keszulnek ra, csak felek nekikezdeni nehogy addig valtozzon..:/
2014. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a biosz felvételis könyvet tavaly cserélték ki úgyhogy egy darabig nem hiszem h változás történne ott. a kémia már 20éve ugyanaz és ahogy hallottam azt lehet kicserélik már lehet jövőre
2014. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ertem, koszonom :)
2014. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Becarás, hogy ott csak így megy, én meg vért könnyezek az emelt biosz és kémiaérettségiért..."


Ott sem fenékig tejfel az élet! 570 oldalas könyvet kezedbe nyomják, ha magyarországi vagy akkor tanuld meg 3-4 hét alatt...

A teszt pedig olyan, hogy 1 vagy 2 válasz jó, és neked eldönteni, hogy ott egy vagy kettő! Tehát az, hogy csak bemész és kizárásos alapon megjelölöd az egyiket az lehetetlen! Könyv amire fel kell készülni tele van olyan szavakkal, amit nem is tanultunk, tucatnyi latin szó is benne van. 23 fejezet, de mindent nagyon részletesen kifejtenek.

Tesóm elsőéves Semmelweis-en és azt tanulja, amit nekem felvételire tudni kellett vásárhelyre!

2017. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, brutálisan nehéz teszt! Kérdésben 1 vagy 2 válasz jó ugye: Egyet jelölsz, a másikban bizonytalan vagy, inkább nem jelölöd be, de végül kiderül, hogy az jó lett volna így ez 0 pont. Majd ahol kettőt jelölsz, ott valójában csak egyet kellett volna csak, így ez is 0 pont. Borzalom! Hidd el, ha nagyon könnyű lenne a felvételi sokan átjárnának ide!
2017. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!