Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy zajlik az iskolaváltás?

Hogy zajlik az iskolaváltás?

Figyelt kérdés
Idén mentem 9.-be Gimnáziumba . De sajnos elég szar .Gúnyolodnak rajtam a hátam mögött , kiröhögnek , alig vannak barátaim , valamint a tanárok szarok . Eldöntöttem hogy iskolát váltok .Mert ha ott maradnék teljesen tönkre mennék lelkileg . Gimnáziumból Szakközép iskolába szeretnék menni kereskedelmi marketing szakra .Szerintetek lenne esélyem ? Valamint hogy müködik ez az egész váltás ? Nem évközben váltanék ha nem 10.osztálytól . Van rá esélyem ? Ti mit gondoltok ? Főleg olyan válaszokra lennék kíváncsi aki esteleg már váltott ?Nem bántátok meg hogy váltottatok ?? Előre is köszönöm a válaszokat . :)
2014. jan. 31. 18:49
 1/2 anonim válasza:
Szia! Még anno én is iskolát váltottam. Nem egy nagy dolog. Elsősorban írnod kell egy kérvényt annak az iskolának, ahová át szeretnél iratkozni. Megírod, hogy melyik osztályba, hányadikba, milyen nyelvre, stb. Írd oda a telefonszámodat is, mert azon fognak hívni.(Legalább is, engem telefonon értesítettek.) Lefénymásolod a 9. évi bizonyítványodat és a levéllel együtt elküldöd. Ha válasznak azt kapod, hogy átvesznek, akkor annyi a teendőd, hogy kiiratkozol jelenlegi sulidból. Ami annyit tesz, hogy felhívod osztályfőnöködet, hogy iskolát akarsz váltani. Bemész és ha jól emlékszem a diákot kell nekik odaadni, elkéred a bizonyítványt és az iskola orvostól a papírjaidat. Utána az új suliba beadod a bizidet, az orvosi papírokat és csináltatsz egy új diákot és ennyi. Másnap már kezdhetsz is az új iskolában! :D Esélyed biztos lesz, főleg, ha jó lesz a 9. év végi bizonyítványod. De szerintem egy szakközépbe lazán átvesznek. Személy szerint, én nem bántam meg. De azért gondold át még néhányszor, hogy biztosan ezt szeretnéd! Remélem, tudtam segíteni. És sok sikert! :)
2014. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Köszik
2014. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!