Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz elvégezni az...

Mennyire nehéz elvégezni az olajmérnökit Miskolcon? Megéri olajmérnöknek tanulni? (lány vagyok)

Figyelt kérdés
Tudom hogy először műszaki földtudományi alapszakra kell mennem. Aki tud bővebb információkat, kérem segítsen:) Mindjárt jelentkezési határidő de még nem tudom merrefelé orientálódjak.
2014. febr. 2. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél pontosan tudni? Műszaki földtudományi szakon 3. félévben kell szakirányt választani. Akkor tudsz jelentkezni olajmérnöki szakirányra. Oda a legnehezebb bejutni. Jó ha nyelvvizsgával indulsz neki. Matek, kémia, fizika és földrajz alapokra is szükséged lesz. A diplomádban műszaki földtudományi mérnök lesz olaj és gázmérnöki szakiránnyal. Ezután tudsz olajmérnöki mesterképzésre menni (+2 év), ahol már olajmérnök leszel. Ha ezt így végigcsinálod, akkor biztos, hogy jól kereső állásod lesz. A nehézség megállapításához pedig viszonyítási alap kéne. Úgy általánosságban, mint a legtöbb mérnöki szak nehéz.

Mi érdekel pontosan, hogy ide szeretnél menni?

2014. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
konkretan az erdekelne, mennyire nehez. Tudom, relativ de nem tudom kepes lennek-e ra. Mindenbol otos vagyok 12-es. De megsem tudom megitelni..
2014. febr. 6. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:
ha erősebb gimnáziumban vagy kitűnő, akkor el fogod tudni végezni!
2014. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor is ha nem voltam olyan kiemelkedően jó sem matekból sem fizikából?
2014. febr. 7. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor is, nem kell kiemelkedőnek lenned

Vannak ennél nehezebb szakok is

2014. febr. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ide akarsz jönni matekból és fizikából mindenképpen emeltezz!!!!!

De ez szerintem elmondható az összes valamire való műszaki karon

Nagyon bánom hogy én nem így tettem,nagyon kell tepernem mindkét tárgyból hogy behozzam a lemaradást

Példának,Fizika 1.en már rögtön az első órán határozott integrált számítottunk,Matek 2.őn pedig tavaly szó szerint megbuktatták a fél évfolyamot

2014. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!