Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Japán szakon, pszichológián...

Japán szakon, pszichológián vagy nemzetközi tanulmányok szakon érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Idén fogok felvételizni, és e három szak érdekelne, de nem tudom, melyikkel vinném többre. Esetleg lehet ezekből kettőt valamiképpen egymással kombinálni (pl nemz.tan. + japán minor...)?

2014. febr. 2. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia mellé például nem tudsz felvenni semmilyen minort.

Azon érdemes tanulni, amelyikben a legnagyobb lehetőséget látod - önmagadhoz mérten. Picit mesélhetnél arról, milyen vagy, miben vagy jó, és ez a három szak miért érdekel, melyikben milyen perspektívát látsz, mi a terved vele.


Én pszichológiát tanulok, így leginkább ebben a témában tudok releváns választ adni :)

2014. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából most gimiben az egyetlen, amiből igazán jó vagyok, és még érdekel is, az az idegen nyelvek. Németből és angolból már szerintem egész magas szinten vagyok, ezért gondoltam a japánra, mint harmadik nyelvre, mert az úgyis viszonylag keresett itthon, aki rendesen beszél japánul. Főleg az üzleti/politikai életben, ezért lehetne jó párosítás a nemzetközi tanulmányok meg a japán. A pszichológia csak úgy simán érdekel, időnként olvasok pszichológiai témájú cikkeket, és azok tetszenek; meg érdekelnek az emberek problémái. De gondoltam, amellé is beleférne még egy nyelv tanulása, csak hogy sokoldalú legyek.
2014. febr. 3. 19:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Az angol-német + egy ritkább nyelv nagyon jó kombináció, főleg így a japánnal. Szóval ha tényleg érdekel az ilyesmi, és jó a nyelvérzéked, akkor azt tudom ajánlani, hogy japán nyelvszakra menj alapképzésre, és utána tolmács-fordító mesterképzésre :) Persze csak ha érdekelnek a nyelvek ilyen szinten. Ha inkább más szakmát szeretnél, amiben tudod érvényesíteni a nyelvtudásodat, akkor válaszd a nemzetközi tanulmányokat. Pszichológus végzettséggel nem leszel előrébb azáltal, hogy x nyelvet beszélsz. Ott az angolt kell nagyon tudni, másra nincs is szükség lényegében, ha csak nem az adott nyelv anyanyelvű területén szeretnél elhelyezkedni - ahhoz viszont már tanulnod is kint kéne, itthoni diplomával elég nehéz.
2014. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!